Proč ženy dávají přednost špatným mužům před těmi hodnými: Za vším hledejte hormony

Proč ženy dávají přednost špatným mužům před těmi hodnými: Za vším hledejte hormony Zdroj: Shutterstock

Máte pocit, že si stále vybíráte gaunery? Hodní a dobří muži rozhodně nevymřeli, chyba je někde jinde. Ženy si podvědomě vybírají špatné protějšky, kteří mají velké charisma a kteří přitahují problémy, hned z několika důvodů. Na vině jsou zejména ženské hormony a ovulace.

Ženy podvědomě hledají alfa samce

O ženách se všeobecně říká, že mají slabost pro špatné muže a upřednostňují je před těmi hodnými, kteří by jim snesli modré z nebe. Macho muži jsou v očích žen zkrátka velmi žádaní. Hlavní roli v tom hrají hormony, které jsou doslova hnací silou v upřednostňování dobře vypadajících gaunerů.

Zvlášť když ženy ovulují, působí na ně charismatičtí muži s výrazně dominantním chováním doslova jako magnet. Vědci poukazují na to, že ženy v tomto menstruačním cyklu podvědomě hledají něco jako alfa samce, který by mohl jejich dětem předat tu nejlepší genetickou výbavu.

Zdroj: Shutterstock "Pod vlivem ovulace ženy klamou samy sebe a snadno si vsugerují představu, že sexy zlí hoši budou oddanými partnery a těmi nejlepšími otci," vysvětluje doktorka Kristina Durante z University of Texas.

Myslí si, že jenom ony dokážou špatného muže změnit

Žena, která se zamiluje do charismatického gaunera, si často myslí, že je pro něj ta pravá a že jenom ona jej dokáže změnit k lepšímu. Má za to, že právě díky ní začne tento muž žít nový život jako oddaný partner a otec. Jenže opak bývá často pravdou a špatného muže jen tak něčím nezkrotí.

Na špatných mužích milují sebevědomí, dobrodružství a vzrušení

Z dominantních mužů srší velké sebevědomí a charisma, čemuž se většině žen podlamují kolena. Špatní muži jsou si této své vlastnosti dobře vědomi, a tak jí využívají opravdu naplno. Ovšem zpravidla k prospěchu sama sebe.

Zdroj: Shutterstock Macho muži si navíc dělají, co chtějí. Mají svá životní pravidla, kterými se řídí. I tak vědí, jak zacházet se ženou, aby se vedle nich cítila dobře. Něžné pohlaví totiž s nimi nikdy nezažije nudu. Po jejich boku si naopak dosyta užije dobrodružství a vzrušení, a to nejen v ložnici, ale ve všech aspektech společného života.

Chtějí být chráněny

Proč je pro mnoho žen muž typu macho ten pravý? Ženy zkrátka chtějí mít pocit, že jsou v přítomnosti svého protějšku chráněny. Většina žen se podvědomě cítí zranitelně, proto hledají dominantního muže s odpovídajícím fyzickým zevnějškem, který jim bude dělat bodyguarda.

Autor:
Publikováno: 1. 6. 2022 10:13 Nahlásit obsah