Randění po třicítce: V čem je těžší najít si partnera pro život?

Randění po třicítce: V čem je těžší najít si partnera pro život? Zdroj: Shutterstock.com

Seznámit se není snadné. A to hlavně po třicítce. Seznámení se s novým člověkem, ze kterého by se mohl vyklubat potenciální partner, už spousta žen, kterým je nad třicet, nenechává náhodě. Rozdíl v seznamování po třicítce ve srovnání s tím, když vám bylo dvacet, je ale zásadní. S čím byste měla počítat, když v tomto věku hledáte životního partnera?

Okruh potenciálních partnerů je menší

Podle průzkumu americké společnosti Pew se ženy v západním světě vdávají v průměru ve 27 letech a muži v 29 letech. Pokud je vám nad 30 a jste single, určitě jste si všimla, že řada vašich přátel a kamarádů už žije ve spokojených sezdaných svazcích. Navíc okruh potenciálních partnerů už také není, co býval.

Může pro vás být proto mnohem složitější, abyste si svého pana dokonalého dokázala vybrat ze zbylého počtu potenciálních partnerů.

Zdroj: Shutterstock.com

Vaše cíle jsou jiné

Podle odborníků na vztahy mají ženy po třicítce větší zájem o pevné svazky než kdykoli před tím, a snaží se proto najít svého životního partnera. Možná, že i vy jste mezi dvacítkou a třicítkou preferovala spíš kariéru a koníčky a neměla jste se zájem usadit.

Vztahoví experti poukazují na to, že ženám po třicítce se výrazně mění jejich životní priority – začínají jim totiž tikat biologické hodiny a snaží se tak najít někoho, se kterým by mohly vybudovat společný život a pořídit si děti.

Vaše myšlení je jiné

Nejde jenom o to, že okruh potenciálních partnerů, se kterými se můžete po třicítce seznámit, je menší. Proměnou prošlo také vaše myšlení – určitě se změnilo od doby, kdy jste ve svých 21 letech pařila na diskotéce a pila jednoho panáka za druhým.

„Rozdíl v myšlení ve věku 20 let a ve věku 30 let je velmi výrazný. Třicátníci již spojují aktuální chování a jednání se svými touhami, které jsou hybnou silou v životě zdravých lidí. Prostě už vědí, co od života chtějí, a proto hledají partnery, kteří jim to mohou dát,“ říká klinický ředitel společnosti Darien Wellness David Ezell.

Jdete si svou cestou

Zatímco randění ve dvaceti u lidí, kteří vyznávají odlišné hodnoty, může znamenat spoustu kompromisů, po třicítce se už na společnou vlnu naladíte velmi ztěžka. Určitě už máte po třicítce stanoveny svoje hodnoty a preference a už jistě sama víte, které osoby a jaké formy chování budete a nebudete tolerovat.

Zdroj: Shutterstock.com

Je pro vás těžší najít partnera stejného věku

Ženy po třicítce velmi těžko hledají partnery svého věku. Podle psychologů totiž muži nad třicet preferují výrazně mladší partnerky, u žen po třicítce tak toto chování snižuje další šanci na seznámení. „Mladší ženy jsou pro tyto muže zábavnější, méně náročné a mají mladší vzezření a dokonalejší tělo,“ vysvětluje psycholog Wyatt Fisher.

Vaši potenciální partneři mají více závazků

Dalším důvodem, proč chtějí starší muži chodit s mladšími ženami, je podle psychologů také fakt, že ženy po třicítce si už s sebou nesou více závazků. Těmito závazky, samozřejmě také i u mužů, jsou myšleny nejen předchozí vztahy, ale případně také děti, zaběhlé koníčky či rituály s přáteli.

Společné zájmy jsou velmi důležité

Partnera po třicítce můžete najít třeba díky svému koníčku. Pokud jej potkáte, společná záliba vás dokáže hodně spojit. Podle psychologů totiž společný zájem dokáže mezi vámi vytvořit rychlejší vazbu. Partnera se společným zájmem nemusíte potkat pouze v reálném životě, zkuste jej hledat také online!

Zdroj: Shutterstock.com

Průběh schůzky má svá pravidla

Zatímco ve dvaceti byste si na první schůzce bez mrknutí oka střihla sex, po třicítce si uvědomíte, že tímto způsobem asi vhodného partnera pro dlouhodobý vztah nezískáte. V tomto věku možná také máte – vzhledem ke svému pracovně nabitému kalendáři – problém s plánováním schůzek. Jistě jste si všimla, že už neplánujete schůzku ze dne na den, ale spíš s týdenním předstihem.

Peníze jsou důležitější než dřív

Při hledání nového partnera ženy po třicítce zajímá i jeho finanční situace. Peníze se totiž staly jednou z důležitějších priorit v partnerském vztahu, než tomu měla žena třeba ve dvaceti. Ženy tak zajímá nejen příjem, ale i úspory nebo dluhy. „Podnikatel s vysokými dluhy je tak pro tyto ženy méně atraktivnější než třeba státní úředník s průměrným nebo vyšším příjmem,“ tvrdí americký finanční expert Kerri Moriarty.

Autor:
Publikováno: 26. 8. 2019 14:00 Nahlásit obsah