Randění s introvertem: Tento muž vám bude naslouchat, ovšem potrvá dlouho, než se vám otevře

Randění s introvertem: Tento muž vám bude naslouchat, ovšem potrvá dlouho, než se vám otevře Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že protiklady se přitahují. Jestliže máte extrovertní povahu a začala jste se scházet s mužem, který je rozený introvert, neházejte flintu do žita. Spojením extroverta a introverta můžete do budoucna vytvořit velmi harmonický partnerský vztah, je ovšem důležité, abyste respektovali své rozdíly. A to už v průběhu samotného randění.

Podle vztahových koučů si často vybíráme své protiklady, protože podvědomě chceme, aby nás ten druhý doplňoval. Pokud jste tedy extrovertní povahy, a právě začínáte randit s introvertem, může vám to do budoucna skvěle klapat. Ovšem už na začátku svého vztahu vzájemně respektujte své rozdíly. Čeho byste si měla být při randění s introvertem vědoma?

Aby introvert zpracoval své pocity a myšlenky, musí být často sám

Zatímco extroverti si dobíjejí baterky mezi lidmi, introvert potřebuje spoustu času sám pro sebe. Jedině tak dokáže zpracovat nové emoce, které se na něj z čerstvého randění hrnou. Je důležité, abyste si uvědomila tento fakt, v opačném případě byste byla smutná z toho, že se k vám tento muž mnohdy chová lhostejně a nemá na vás čas.

Zdroj: Shutterstock.com Introvert dává přednost online seznamkám před seznamováním v klubu

Pokud jste na svého partnera narazila na online seznamce, může jít s větší pravděpodobností o introverta. Tito muži upřednostňují online seznamování z prostého důvodu. To, co vám napíšou, si nejprve velmi pečlivě promyslí. Navíc vzhledem ke své podstatě nemají rádi místa s vysokou koncentrací lidí, proto je jenom výjimečně potkáte v klubech.

Introvertní muž raději píše SMS nežli volá

Je úplně jedno, jak dlouho se znáte. Jestliže randíte s introvertem, raději vám napíše smsku, místo toho, aby vám zavolal. Po telefonu sáhne v opravdu výjimečných případech. Díky textovým zprávám si může to, co vám napíše, opravdu dobře promyslet. Nemá rád žádnou omáčku kolem. Vše, co vám tímto způsobem sdělí, považuje tedy za důležité a podstatné.

Je to člověk, který umí dělat kompromisy

Introverti jsou velmi flexibilními lidmi. Pro člověka, kterého milují, dokážou dělat kompromisy, i když je pro ně velmi obtížné vystoupit ze své komfortní zóny. Introvert se nejlépe cítí ve vlastním světě. Je si ovšem vědom toho, že právě kompromis je pro něj jediným způsobem, jak rozvíjet zdravý partnerský vztah.

Zdroj: Shutterstock.com Introvert vám bude vždy naslouchat

Introvertní muži jsou skvělými posluchači, což při randění určitě oceníte. Nejen, že vás vyslechnou a podpoří vás, jsou také skvělými rádci. To, co jim říkáte, prožívají niterně. Jsou velmi empatičtí. I když nepatří k rozeným řečníkům, dokážou vám skvěle naslouchat, a to se počítá i v budoucím životě.

Navíc, než vám něco introvert řekne, vždy si to nejprve pečlivě rozmyslí. Lidi kolem sebe nezatěžuje bezduchým hovorem. Nejprve přemýšlí a pak to řekne nahlas.

K tomu, aby se vám introvert otevřel, mu dejte čas

Randíte-li s introvertem, nebuďte moc hrr. Aby se vám tento muž ve vší niterné kráse otevřel, potřebuje z vaší strany spoustu trpělivosti. Pokud mu budete sedět, už po pár setkáních se uvolní a projeví se naplno. Vše, co potřebuje, je alespoň trocha času.

Autor:
Publikováno: 25. 12. 2019 10:00 Nahlásit obsah