Šťastný vztah bez malicherných hádek: Dejte partnerovi trochu volnosti a mějte společný sen

Šťastný vztah bez malicherných hádek: Dejte partnerovi trochu volnosti a mějte společný sen Zdroj: Shutterstock.com

O hádkách se říká, že jsou kořením vztahu a pročišťují vzduch. Pokud se však budete se svým partnerem hádat až příliš často, můžete si tím svůj partnerský vztah naopak zničit. Co byste tedy měli dělat, jestliže toužíte po šťastném vztahu bez hádek? Riziko malicherných střetů snížíte především následujícím přístupem.

Mějte svůj společný sen, za kterým si jděte

Plánujte s partnerem společnou budoucnost. Mějte společný sen, který se nebojte realizovat a za kterým by se měly ubírat vaše společné kroky. Ať už jde o plány na vlastní bydlení, pořízení si miminka nebo založení společné firmy.

Aby měl váš vztah šanci na budoucnost a zároveň jste se vyhnuli nepříjemným střetům a hádkám, nikdy s partnerem nezůstaňte stát na jednom místě. Buďte ve vztahu stále aktivní a posouvejte se v něm dál. V opačném případě vás čeká nuda, stereotyp i nespokojenost směřující k hádkám.

Zdroj: Shutterstock.com

Věnujte se jeden druhému

Ať už spolu chodíte pár týdnů, nebo žijete několik let, se svým partnerem byste tu měli být jeden pro druhého. Vždy si najděte čas, který se snažte trávit společně. Ať už jde o návštěvu kina, večerní sledování seriálů na notebooku nebo procházku přírodou. Najděte si ještě více společných zájmů, které vás budou spojovat.

Mějte vždy připravené malé překvapení

Když se do vztahu vkrádá nuda a stereotyp, zvyšuje se riziko, že budeme hledat pobavení někde jinde. A problém je rázem na světě. Není proto od věci, když se do boje proti partnerskému stereotypu pustíte už preventivně. I když jste unavení z práce či z péče o děti a domácnost, připravte si pro partnera malé překvapení, které váš vztah zaručeně oživí. Ať jde o víkendový wellness pobyt, romantickou večeři nebo neobvyklý erotický zážitek.

Tulte se, objímejte a líbejte: Kdykoliv a kdekoliv

Nejde pouze o příjemné chvilky v ložnici. Pokud chcete, aby byl váš vztah šťastný, dávejte si s partnerem najevo svou náklonnost i v průběhu celého dne. Dejte mu pusu na přivítanou, obejměte ho na důkaz lásky a třeba večer se k němu jen tak přitulte.

Zdroj: Shutterstock.com

Snažte se jeden druhého pochopit

I když se s partnerem dostanete do krizové situace, rozhodně se nepouštějte do bezhlavých hádek a výčitek. To, co druhému řeknete v afektu, vás může později velmi mrzet a neblaze ovlivnit i váš společný vztah. Snažte se na danou věc podívat i z pohledu svého partnera. Nikdy se však nesnažte hodit celou vinu na toho druhého, protože ve většině případů má podíl viny každý z vás.

Dopřejte si s partnerem trochu svobody

Jestliže si chcete udržet s partnerem šťastný a spokojený život, naučte se být spolu, ale také bez sebe. Dejte jeden druhému prostor pro vlastní kamarády a záliby. Důvěřujte si a podporujte se v tom, co děláte a co vás baví. Jeden k druhému se tak budete vždy rádi vracet, a navíc si budete mít o čem povídat.

Autor:
Publikováno: 7. 11. 2019 12:31 Nahlásit obsah