Tipy jak oživit dlouhodobý vztah: Zažeňte stereotyp a prožijte druhé líbánky!

Tipy jak oživit dlouhodobý vztah: Zažeňte stereotyp a prožijte druhé líbánky! Zdroj: Shutterstock.com

Jste s partnerem několik let, máte se rádi a respektujete se, ale už po sobě nehoříte touhou jako dřív? Váš vztah prostě zevšedněl. Pokud máte pocit, že už to začíná být s partnerem pěkná ponorka, začněte pracovat na oživení vztahu. Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým prožijete druhé líbánky!

Stereotyp jako zabiják partnerského vztahu

Když jste se svým partnerem začala chodit, vzpomenete si na to, kolik času jste společně trávili v posteli? A proč to v současnosti máte jinak? Jenom proto, že chodíte do práce, platíte účty, staráte se o domácnost a případně o děti, si ovšem nemusíte všechny tyto příjemné chvilky odpírat. Jinak hrozí, že váš vztah zevšední a místo toho, abyste doma měla partnera a milence, budete žít spíš s kamarádem.

Myslete tedy na to, že když se vymaníte ze stereotypu, zachráníte tím svůj vztah. Vneste do svého partnerského života novou jiskru, a to třeba následujícími způsoby.

Zdroj: Shutterstock.com

Udělejte všechny domácí práce

Opravdu si neděláme srandu. My ženy to máme totiž nastavené jinak. Pokud nesplníme všechny povinnosti, které musíme doma udělat, často se nám honí v hlavě i během takových činností, jako je sex. Ideální tedy je nejprve uklidit a pak si dopřát společnou chvilku s partnerem. 

Že to tak opravdu funguje, potvrzují i sexuální terapeuti. Aby se ženy při sexu více uvolnily a intenzivněji prožívaly orgasmus, musí přestat myslet na věci, které je stresují nebo tíží. Tím, že si nejprve ve všem udělají pořádek, si vytvoří tzv. psychický prostor pro sex.

Začněte pravidelně cvičit

Pravidelně choďte na lekce jógy, vydejte se do posilovny, běhejte. Během sportování se do vašeho těla vyplavují endorfiny, díky čemuž máte lepší náladu a cítíte se dobře. Intenzivnější tělesný pohyb vám zajistí i to, že budete mít větší chuť na sex.

Flirtujte před partnerem s ostatními muži

Při flirtování se chovejte víc než obezřetně, ať to nepřeženete. Mějte na paměti, že malá špetka žárlivosti ze strany partnera může působit jako afrodiziakum. Pokud je tedy dávkováno ve správném množství.

Nevyhýbejte se vzájemným dotykům

I když jste spolu několik let, neminimalizujte svůj tělesný kontakt pouze na sexuální akt. Láskyplný dotek je totiž důležitou potřebou každého z nás. Svého partnera třeba obejměte a dejte mu pusu, když přijde domů z práce, namasírujte mu záda nebo ho jen tak pohlaďte po tváři.

Také při sexu nejděte rovnou na věc, ale dopřejte si alespoň desetiminutovou předehru plnou dotyků a líbání. Tím nastartujete své sexuální vzrušení na maximum.

Zdroj: Shutterstock.com

Sdílejte s partnerem své sexuální představy

Své sexuální fantazie a touhy si rozhodně nenechávejte sama pro sebe, ale sdílejte je se svým partnerem. Některé z nich dokážou váš vztah výrazně oživit a zajistit vám druhé líbánky. Ať už jde o nové praktiky či pozice, nebo klidně to, že svého partnera překvapíte v ložnici luxusním krajkovým prádlem nebo třeba převlekem.

Co se škádlívá, to se rádo mívá

Říká se: Co se škádlívá, to se rádo mívá. A vy to dělejte taky! Nebuďte usedlá a nenechte vztah zpohodlnět. Vymýšlejte blbinky bez ohledu na to, co řekne okolí, škádlete se, společně se smějte. To vše vašemu vztahu prospěje a přinese do něj i po letech novou jiskru. Ve vymýšlení bláznivých věcí můžete jít ještě dál: Co třeba partnera pozvat na rande jako za starých časů?

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah
Loading...