Vztah z lásky, nebo z vypočítavosti: Jak je to u vás?

Vztah z lásky, nebo z vypočítavosti: Jak je to u vás? Zdroj: Shutterstock.com

Když s někým chodíte, počítáte s tím, že váš vztah je založen na vzájemné lásce. Ovšem ne všechny páry, které jsou spolu, se skutečně milují. Někteří lidé se ženou do vztahu proto, aby nebyli sami. Vedou je k tomu i zištné důvody nebo touha po dítěti. Jak tedy poznáte, že je váš vztah založený na opravdové lásce?

Váš vztah je nesobecký, přejete tomu druhému jenom to nejlepší

Když toho druhého skutečně milujete, často přemýšlíte o jeho štěstí víc než o svém. A také proto se snažíte udělat všechno na světě, aby ten druhý šťastný opravdu byl. Právě proto se říká, že pravá láska je nesobecká.

Jestliže jste ale s druhým člověkem ze svých osobních důvodů, sledujete tím spíš svoje osobní štěstí a potřeby. Ať už je to touha po dítěti, vědomí, že vás daný partner finančně zabezpečí nebo strach ze samoty.

Rádi s partnerem trávíte společné chvíle

Člověk, který miluje, často neudělá bez svého partnera ani krok. Těší se na něj, rád s ním tráví společné chvíle, které vášnivě prožívá. Když jste s někým jenom proto, že vám to z jistých důvodů vyhovuje, nehoří mezi vámi žádná vnitřní touha. Niterně mezi sebou nemáte nic společného, váš vztah je velmi vlažný.

Zdroj: Shutterstock.com

Díky lásce jste oba s partnerem šťastní

Láska lidem dává pocit štěstí a spokojenosti. Páry žijící v láskyplném vztahu jsou naprosto spokojeny se svým životem, který by rozhodně neměnily. Počítají s tím, že po boku svého partnera zůstanou do konce svého života.

Pokud ale víte, že nežijete v láskyplném vztahu a máte podezření, že je s vámi partner z jiných důvodů, asi často máte rozporuplné pocity a sžírají vás pochybnosti. Nevíte, zda vám partner bude věrný, nebo ne. Uvažujete o tom, zda s vámi bude, nebo zda vás opustí. Jestliže takové pocity máte, znamená to pravděpodobně, že nejste ve vztahu šťastná.

Váš vztah je založen na důvěře

Dva zamilovaní partneři budují svůj vztah s láskou, porozuměním a vzájemnou důvěrou. Stávají se lepšími sami pro sebe a stále se někam posouvají. Pokud ale chodíte s někým, koho podezříváte z toho, že vás ve skutečnosti vůbec nemiluje, je to pro vás velmi zatěžující záležitostí. I z toho důvodu svému partnerovi vnitřně nevěříte, podezříváte ho a máte potřebu jej ovládat. Na druhou stranu nejste schopna vyřešit svoje vlastní problémy, které vás uvrtaly do tohoto vztahu.

Rádi si plníte společné sny

Když někoho opravdu milujete, jeho přání a sny se často stanou také vaším smyslem života. A vy s partnerem uděláte všechno společně pro to, abyste dosáhli svých cílů. Jestli spolu ale pár chodí z jiných důvodů a o vzájemné lásce mezi nimi se rozhodně nedá mluvit, často se jeden tomu druhému o svých snech vůbec nesvěří. Své pocity, tužby a sny si nechá raději sám pro sebe. Tito partneři zpravidla nevědí ani o slabinách a zranitelných místech toho druhého, protože je to pro ně příliš choulostivé téma.

Zdroj: Shutterstock.com

Váš láskyplný vztah má pevný základ

V případě, že je váš vztah založen na lásce, má pevný základ. I kdybyste se s partnerem v budoucnu rozešli, budete k sobě navždy připoutáni vzpomínkami na svou minulost. Pro tohoto expartnera budete mít ve svém srdci vždy pevně vyhrazené místo a i z toho důvodu budete chtít, aby se měl v životě dobře. Naopak když dojde k rozpadu vztahu, který byl bez lásky, partneři k sobě mohou i po letech cítit zášť a nenávist.

Rozchod vám zlomí srdce

Chodíte spolu, milujete se, jenže vám něco nečekaného zkříží cesty, a vy se musíte rozejít. Pokud je váš vztah skutečně založen na lásce, budete mít těsně po rozchodu na svém srdci velmi hluboký šrám. Jestli ale svého partnera skutečně nemilujete, nemůžete cítit opravdovou bolest. Možná, že se z toho rychle otřepete a skočíte do nového vztahu.

Autor:
Publikováno: 5. 3. 2019 09:54 Nahlásit obsah