Jak oslavit MDŽ: Dopřejte si volno a vzpomeňte na všechny úžasné ženy svého života

Jak oslavit MDŽ: Dopřejte si volno a vzpomeňte na všechny úžasné ženy svého života Zdroj: Shutterstock.com

Osmý březnový den opět po roce přivítáme Mezinárodní den žen. Ať už vám váš partner věnuje květiny a čokoládu, nebo vůbec nic, tento den můžete oslavit i vy sama. Užijte si zkrátka MDŽ jak se patří, máte spoustu možností, jak na to.

MDŽ je významný den, užijte si jej podle sebe

Že je MDŽ opravdu významným dnem, který oslavuje sociální, kulturní a hospodářské úspěchy dosažené ženami a zároveň apeluje na rovnoprávnost mezi ženami a muži, dokazuje fakt, že v některých státech světa je státním svátkem. Ani my bychom tedy neměly na tento den zapomínat, můžeme si jej ale klidně užít po svém. Co bychom tedy měly v tento den jako oslavenkyně dělat?

Vzpomeňte na všechny důležité ženy svého života

Váš 8. březen může patřit vzpomínkám. A to na všechny ženy, které vás provázely životem a které tu s vámi již nejsou. Anebo na všechny ženy, které vás silně ovlivňují i v současnosti. Vzpomeňte na babičku, maminku, dceru, sestru, kamarádku nebo učitelku. Jestli máte ve svém okolí vzácnou ženu, které si nesmírně vážíte, klidně jí v tento den řekněte, jak je pro vás nesmírně důležitá, a poděkujte jí za vše, co pro vás udělala.

Zdroj: Shutterstock.com

Naordinujte si volno

Jestli MDŽ vychází na víkend, nebo na pracovní týden, 8. března si naordinujte volno. Odpočiňte si od klasické práce, vyhněte se také domácím pracím a dělejte pouze to, co vás baví. Žádné uklízení, vaření či praní, raději si zajděte na procházku do přírody, zajeďte si na bazén, začtěte se do zajímavé knihy, kterou napsala nějaká inspirativní žena, nebo si pusťte nějaký ryze ženský film či seriál.

Překvapte nejdůležitější ženu svého života

Ať už je nejdůležitější ženou vašeho života vaše maminka, dcera, babička, sestra nebo kamarádka, 8. března pro ni udělejte něco výjimečného. Díky vašemu gestu pochopí, že je pro vás opravdu jedinečným člověkem. Tuto ženu vezměte do divadla, pošlete jí květiny, obdarujte ji milým dárkem nebo jí předejte dopis s upřímným vyznáním.

Zdroj: Shutterstock.com Zúčastněte se ženských akcí

Nejen MDŽ, ale celý březen, je skvělým měsícem k tomu, abyste se účastnila ryze ženských akcí. Nejde pouze o dýchánky s kamarádkami. Oslavu ženství můžete pojmout také v profesionální rovině. Účastněte se seminářů či konferencí, kde profesionálky pomáhají profesionálkám a kde se navzájem podporují nebo sdílejí své znalosti.

Buďte ráda za to, že jste žena

Těšte se z toho, že jste žena, i když je velká pravda, že my ženy to máme v životě o dost složitější. Buďte ale vděčná za to, že jste, kdo jste, a že patříte mezi všechny ty úžasné, silné a statečné matky, dcery, sestry, ale i profesionálky, sportovkyně, vědkyně nebo umělkyně. 8. březen je totiž jen a jen náš!

Autor:
Publikováno: 8. 3. 2020 12:52 Nahlásit obsah