Psychologický test vyzkoušely na TikToku miliony lidí. Odpověď na jednu testovou otázku vám řekne, zda máte psychopatické sklony

Psychologický test vyzkoušely na TikToku miliony lidí. Odpověď na jednu testovou otázku vám řekne, zda máte psychopatické sklony Zdroj: Shutterstock

Na TikToku se šíří virální video, které toho dokáže dost vypovědět o vás samotných. Krátké video tiktokerky Sophie dosud viděly více než čtyři miliony lidí. Obsahuje totiž jednoduchý test, který dokáže odhalit, zda máte psychopatické sklony.

Tiktokerka Sophie ukazuje, jak odhalit psychopata sami v sobě

Když se řekne psychopat, mnozí z nás si představí postavu Hannibala Lectera z kultovního filmu Mlčení jehňátek. Ovšem není psychopat jako psychopat. Možná, že v sobě skrýváte psychopatické sklony, aniž byste o tom vůbec věděli.

I když si představujeme, že psychopat je šílenec, skutečnost je jiná. Také lidé s psychopatickými sklony žijí běžným životem a od normálních lidí se zdánlivě neodlišují. Vycházející hvězda TikToku Sophia (@sophia.boi) ve svém virálním videu ukázala, jakým způsobem můžete odhalit psychopata i sami v sobě. 

Zdroj: Shutterstock Jste psychopat? Stačí odpověď na jednoduchou otázku

Tato teenagerka si připravila jednoduchý psychologický test, ve kterém stačí odpovědět na jedinou otázku. “Zavřete oči a představte si, že se procházíte v temném lese. Po několika minutách se vám rozbuší srdce a uslyšíte kolem sebe nejrůznější zvuky, které budou přicházet ze všech stran. Najednou za svými zády někoho uslyšíte a ucítíte jeho dech. Když se otočíte, co uvidíte?” ptá se Sophia ostatních ve videu a nabízí hned několik možností.

a) divoké zvíře

b) bledého člověka opačného pohlaví

c) temnou postavu

d) psa

e) nic

f) obřího brouka

Co konkrétně jste odpověděli? Pokud si myslíte, že temná postava nebo obří brouk může naznačovat vaše psychopatické sklony, jste na omylu. Podle tiktokerky Sophie zvolí lidé s psychopatickými sklony odpověď d) pes. Z jakého důvodu? Skrytí psychopati údajně milují psy pro jejich poslušnost a snadnou ovladatelnost.

Zdroj: Shutterstock Lidé s psychopatickými sklony bývají milující pejskaři

I když teenagerka Sophia nemá psychologické vzdělání, s její teorií psychopatů, kteří milují psy, souhlasí i někteří psychologové. Například psycholog a autor knihy The Psychopath Test Jon Ronson říká, že jednou z charakteristik psychopatů je jejich láska ke psům. 

Tento psycholog zpovídal řadu lidí s psychopatickými sklony a zjistil zajímavou věc: Skrytí psychopaté nevyjadřovali žádné emoce, když zemřel člověk, byli ale smutní, když zemřel pes.

Autor:
Publikováno: 15. 3. 2021 11:24 Nahlásit obsah