Baggy jeans jsou hitem podzimu 2023. Ne každé ženě se však tyto džíny volného střihu líbí

Baggy jeans jsou hitem podzimu 2023. Ne každé ženě se však tyto džíny volného střihu líbí Zdroj: Shutterstock

Jedna skupina žen je miluje a druhá nenávidí. Řeč je o baggy džínách, které patří k velkým módním hitům letošního podzimu. Baggy jeans prezentují stylovost i ležérnost a zároveň se velmi pohodlně nosí. Jak se vám tento žhavý módní hit roku 2023 líbí?

Baggy jeans aneb trendy džíny současnosti 

Módní trendy jsou proměnlivé. Tato skutečnost se týká i džínových střihů. Zatímco v předchozích sezonách módní džíny potrhovaly krásu ženské siluety, do popředí se aktuálně dostávají volné baggy džíny, které svým střihem zakryjí i případná kila navíc.

Pro baggy jeans je typický vyšší pas a volné nohavice, které se směrem dolů rozšiřují již v oblasti stehen. Když tyto pohodlné džíny zkombinujete s těmi správnými kousky, budete se v nich cítit pohodlně a příjemně, a navíc získáte mladistvější vzhled.

Volným džínům dávají přednost i celebrity

V současnosti se do baggy jeans zamilovaly nejen běžné ženy, ale také influencerky a celebrity. S oblibou tyto módní džíny nosí například Jennifer Lopez, Bella Hadid nebo Hailey Bieber, které baggy jeans kombinují třeba s krátkými topy, dámskými košilemi, klasickými tričky nebo blůzkami.

Baggy džíny se nosily už v osmdesátkách

Módní trendy přicházejí a odcházejí. Týká se to i baggy jeans, které se nosily už v 80. a 90. letech minulého století. Volné, široké džíny pohodlného střihu, které v osmdesátkách nazvala značka Wrangler jako fatty jeans, byly nejprve pánskou doménou. V devadesátkách se již staly součástí mainstreamu. 

Pytlové džíny, které nosili muži i ženy, zkrátka patřily k ikonickým módním prvkům 90. let. A nyní hlásí návrat ve velkém stylu. Jak už to ale bývá, tuto skutečnost ne každý oceňuje.

Zdroj: Shutterstock

Proč jsou baggy jeans tak nenáviděné?

Existuje skupina žen, která si baggy džíny rozhodně nikdy neobleče. Těmto ženám přijdou baggy jeans volné, neforemné a až příliš chlapecké. Často jsou slyšet také názory, že se ženy zkrátka v tomto ležérním střihu kalhot necítí dobře.

Do jaké skupiny patříte vy? Dáte letošní podzim baggy džínám šanci, nebo vsadíte na starou dobrou klasiku, kterou jsou například skinny jeans? Napište nám svůj postoj k tomuto nejnovějšímu módnímu trendu do komentářů.

Zdroj: Instyle.com, People.com, Refinery29.com

Autor:
Publikováno: 20. 9. 2023 10:12 Nahlásit obsah