Batika slaví velký návrat: Jak ji nosit, abyste nevypadala jako puberťačka z devadesátek?

Batika slaví velký návrat: Jak ji nosit, abyste nevypadala jako puberťačka z devadesátek? Zdroj: Tres-click.com

V letošním roce jsou velmi trendy devadesátá léta. Pokud jste v této době vyrůstala, určitě jste si nabatikovala alespoň jedno tričko, které jste s hrdostí nosila do školy nebo na letní tábor. O tom, že jsou devadesátky v kurzu, svědčí i velký návrat batiky. Jak byste ale měla batikované kousky nosit, abyste si zase nepřipadala jako na základce?

Batika jako žhavý módní trend současnosti

Ať už se podíváte na fotky z přehlídkových mol nebo nahlédnete do kamenných obchodů, všude na vás vykukuje batika. A to nejen na tričkách. Trendy jsou i batikované topy, mikiny, šaty, sukně, overaly, kalhoty, saka, šátky nebo kabelky. Na batikované kousky postupně přecházejí i světové celebrity, které si uvědomují, že jde o velmi žhavý trend.

Batikovaná móda: Pravidla, jak ji nosit

Jak ale můžou batiku nosit běžné ženy, aby si připadaly opravdu vkusně? Když si na sebe vezmete nějaký batikovaný kousek, měla byste při jeho nošení dodržet několik nepsaných pravidel. V opačném případě vám batika spíš uškodí, než vyzdvihne vaši krásu.

1. Méně je někdy více

Toto rčení platí v případě batiky stonásobně. Vždy si na sebe oblečte pouze jeden batikovaných kousek. Ať už jde o tričko, kalhoty nebo sukni. Pokud byste si na sebe oblékla víc batikovaných svršků, svou vizáží byste připomínala spíš stoupenkyni hippie stylu.

2. Batiku kombinujte s neutrálními barvami

K batikovaným kouskům si rozhodně neberte vzorované oblečení anebo svršky ve výrazných až neonových barvách, kterými byste mohla batiku takzvaně přebít. Batiku raději kombinujte s oblečením, které má jednotnou neutrální barvu. Ideálně černou, bílou nebo modrou (džínovinu). K batice můžete zvolit i pastelové odstíny.

3. Batika nejlépe vynikne na střídmém střihu

Batika na tričku, šatech nebo sukni je sama o sobě velmi výrazná. Batikovaný kousek by proto měl mít střídmý střih. K batice se proto velmi hodí dlouhé sukně a šaty, volnější trička nebo overaly s dlouhými nohavicemi, které víc zahalují, než ukazují.

4. Zamyslete se nad tím, kam si batikovaný kousek vezmete

Svůj outfit doplněný o batikovaný kousek stylizujte vždy v závislosti na tom, kam si jej vezmete. Je jasné, že na party nebo procházku městem se obléknete jinak, než když byste měla jít do práce nebo do školy.

Autor:
Publikováno: 22. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah