Jak vrstvit oblečení, aby vám to na podzim slušelo: Zaměřte se na barvu a druh látky

Jak vrstvit oblečení, aby vám to na podzim slušelo: Zaměřte se na barvu a druh látky Zdroj: Shutterstock.com

Pravý podzim už pomalu klepe na dveře a s ním i nízké venkovní teploty. Opět nadobro odložíme krátké šaty a sukně a budeme si muset vystačit s teplejšími kousky. I v kabátu, košili, tričku a kalhotách však můžete být šik, pokud přijdete na kloub umění vrstvení. Jak tedy vrstvit oblečení a vypadat stále skvěle?

Umění vrstvení oblečení není tak složité, jak by se vám mohlo zdát. Při kombinování jednotlivých svršků se snažte řídit následujícími jednoduchými radami, díky kterým budete mít za chvíli vrstvení v malíčku.

Klíčovým pravidlem vrstvení je barva

Oblečení a doplňky, které si na sebe dáte, byste měla ladit do jedné nebo do maximálně dvou až tří barev. Tyto svršky by přitom měly být jednobarevné a ideálně bez vzorů. Pokud toužíte po vzorku, nechte jej pouze na tílku či tričku. Košile nebo svetřík a samozřejmě kabát či sako a kalhoty by již měly být pouze jednobarevné.

Zdroj: Jessannkirby.com Jaké jsou ideální kombinace barev vhodné pro letošní podzim, který využijete právě při vrstvení?

  • modrá a velbloudově hnědá
  • tmavě zelená a vínová
  • námořnicky modrá a hořčičně žlutá
  • černá a hnědá

Zkombinujte mezi sebou různé druhy látek

Při vrstvení oblečení dbejte na to, abyste mezi sebou zkombinovala různé druhy látek. Výsledek pak bude velmi zajímavý. Zvolte například svršky z bavlny, džínoviny a pletené vlny. Vaše boty zase mohou mít sametovou texturu a vzít si můžete také koženou kabelku. Snažte se o rozmanitost a s jednotlivými druhy látek si pěkně vyhrajte.

Zdroj: Shutterstock.com

Mějte na sobě pouze jeden objemnější kousek

Abyste po obléknutí jednotlivých vrstev svršků nevypadala jako jedna velká koule, pamatujte také na další pravidlo vrstvení. Důležité je, abyste na sobě měla pouze jeden nadměrný a nadýchaný kousek. Ať už jde o plus size svetr, velkou pletenou šálu nebo plyšový kabát. Nadměrným kouskem přitom nemusí být pouze vaše poslední vrstva. Na plus size svetr si můžete obléct například koženkovou bundu nebo lehkou vestu s imitací kůže.

Zdroj: Shutterstock.com

Jeden svršek by měl navazovat na druhý

Kousky, které si obléknete, by měly na sebe navazovat, a vytvářet tak plynulý vzhled. Oblečte si například džíny s nohavicemi ke kotníku, které budou přecházet v kotníčkové polokozačky. Pohrajte si i s jednotlivými límečky a vyhrňte také rukávy například u saka a košile do stejné délky.

Zdroj: Shutterstock.com Pomocí vrstvení oblečení můžete vytvořit spoustu nádherných kombinací, ve kterých vám to na podzim zaručeně sekne. Abyste umění vrstvení zvládla na jedničku, chce to samozřejmě praxi a čas. Navíc je to skvělý způsob, jak konečně využít snad všechny kousky ze svého šatníku.

Autor:
Publikováno: 17. 9. 2020 14:00 Nahlásit obsah