Košilové šaty: Staronový trend, který si zamilujete

Košilové šaty: Staronový trend, který si zamilujete Zdroj: Fabulostyle.wordpress.com

Do dámských šatníků se letos vkradl další staronový prvek. Tím není nic jiného než návrat módy košilových šatů. Tyto pohodlné kousky mají spoustu podob. Vzít si na sebe můžete košilové šaty různých střihů, barev i vzorů, v nichž budete vypadat elegantně i ležérně. Zapomeňte na klasické šaty, tento trendy kousek si letošní léto oblečte i vy!

Krása a pohodlnost ruku v ruce: Ten největší benefit košilových šatů

Pořídila jste si už na letošní sezonu dámské košilové šaty? Potom jste už sama na sobě zjistila, že vám nejen sluší, ale především se vám dobře nosí. Právě pohodlnost je jedním z největších benefitů těchto šatů.

Zdroj: Closetfulofclothes.com Ačkoliv košilové šaty, pro které je charakteristická hlavně midi délka, spíš zakrývají, než odhalují, sluší většině ženám. Nejsou totiž prvoplánově vyzývavé a o to letošní léto jde. A jde samozřejmě také o materiál, ve kterém se vám bude v létě dobře dýchat. Na plné čáře vítězí lehká bavlna a len, populární je také denim.

Zdroj: Merricksart.com

Barvy a vzory košilových šatů: Vychází z pánské módy

Není tajemstvím, že se košilové šaty vyvinuly z pánských košilí. Začaly se nosit ve velkém ve 40. letech 20. století a nyní slaví velký návrat. Košilové šaty mají podobně jako pánské košile knoflíčky, kapsy, límečky, a navíc jim velmi sluší svislý proužek, který je letos také trendy.

Zdroj: Boulevarddeprague.com Letošnímu létu vévodí hlavně košilové šaty s krátkým rukávem i bez rukávů, které vám díky pásku vytvoří siluetu přesýpacích hodin. Slušet vám budou s proužkem, v námořnické modré, hořčičné, khaki či korálové barvě, nebo se zvířecími či květinovými motivy. Nebojte se popustit uzdu a oblečte se do nejrůznějších barev a vzorů.

Jakým způsobem košilové šaty nosit?

Záleží jenom na vašem vkusu, s jakými doplňky košilové šaty zkombinujete. Když je doplníte o stylovou kabelku a výraznější šperky, můžete s nimi klidně vyrazit i na pracovní schůzku nebo do kanceláře.

Zdroj: Shedoes.com.au Když na košilové šaty přehodíte koženkovou nebo džínovou bundičku a vynecháte výrazné šperky, budete v košilových šatech působit naopak velmi ležérně. Vyrazit v nich tak můžete prakticky kamkoliv. A to klidně na letní festival nebo nákupy s kamarádkou.

Autor:
Publikováno: 31. 5. 2019 15:00 Nahlásit obsah