Tragicky zemřel zpěvák Miroslav Imrich z Abraxasu. Opustil tenhle obyčejnej svět

Tragicky zemřel zpěvák Miroslav Imrich z Abraxasu. Opustil tenhle obyčejnej svět Zdroj: Shutterstock

Hity, které nazpíval, zná v Česku každý. O to víc fanoušky skupin Abraxas a Tango zastihla velmi smutná zpráva. Ve věku 71 let zemřel zpěvák a skladatel Miroslav Imrich. Jak informoval deník Blesk, z tohoto světa odešel velmi tragickým způsobem.

“S velkou lítostí vám musíme oznámit, že Míra Imrich tento víkend navždy opustil obyčejnej svět.” Právě toto smutné sdělení se o víkendu objevilo na facebookové stránce Miroslava Imricha.

Zpěvák skupin Abraxas a Tango Miroslav Imrich byl hospitalizován v nemocnici s rakovinou v posledním stadium. Jak uvedl deník Blesk, z nemocničního zařízení odešel v pátek 3. května 2024 domů, kde napsal dopis na rozloučenou.

Následně se vydal k železniční trati mezi pražskou Uhřiněvsí a Kolovraty, kde ukončil svůj život. I když po něm bezprostředně poté, co sepsal dopis na rozloučenou, pátrali jeho nejbližší a také přivolaná policie, stalo se nejhorší.

„Do pátrací akce po pacientovi byly nasazeny desítky policistů, povolán byl také vrtulník s termovizí,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Bohužel Miroslava Imricha našli až poté, co zemřel po srážce s vlakem.

Zpěvák a skladatel Miroslav Imrich byl členem kapely Abraxas, se kterými vytvořil nezapomenutelné hity Obyčejnej svět, Každý den je to jinak a Karel drogy nebere. Po odchodu z této kapely Miroslav Imrich založil vlastní kapelu Tango, se kterou měl na letošní rok naplánovaných několik koncertů. Čest jeho památce!

Zdroj: Novinky.cz, Blesk.cz, Tn.nova.cz

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2024 10:46 Nahlásit obsah