Kategorie Nepál

Článek
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku?
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku? Dech beroucí příroda, neopakovatelná atmosféra, spousta zážitků a k tomu všemu ceny, o kterých si v evropských městech můžeme nechat jen zdát. I to je Asie. Pokud se vyhnete drahým turistickým letoviskům, vyjde vás pobyt levněji než v Chorvatsku. Víte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi a kam za pořádným dobrodružstvím?
Článek
Nepál: Město krásy
Nepál: Město krásy Dříve samostatný městský stát zuřivě chránící svou nezávislost, dnes předměstí hlavního města Káthmándú. Od metropole je Patan oddělen jen kalnou a páchnoucí říčkou Bagmati. Z touhy poznat, zda původní název Lalitpur, který v překladu z nevárštiny znamená Město krásy, nelže, se časně ráno vydávám na jeho prohlídku.
Článek
Nepál: Kremace v přímém přenosu
Nepál: Kremace v přímém přenosu Podobně jako Indie má posvátné Váránasí, kde pohřební hranice hoří dnem i nocí, má i nepálské hlavní město Káthmándú kremační místo, kam se pozůstalí chodí rozloučit s nebožtíkem a vyprovodit jeho duši na poslední…
Článek
Nepál: Za místními hrnčíři
Nepál: Za místními hrnčíři Na konci dubna roku 2015 zasáhlo hlavní město Nepálu ničivé zemětřesení o síle 7,9 stupňů Richterovy škály. Epicentrum se nacházelo asi 80 kilometrů severozápadně od Káthmándú a srazilo tehdy metropoli na kolena. Zanechalo za…
Článek
Nepál: Až na vrchol Opičího chrámu
Nepál: Až na vrchol Opičího chrámu Vyšplhat až na samý vrchol chrámu Swayambhunáth je v horký únorový podvečer takřka nadlidský výkon. Kdo však výstup nevzdá hned na začátku schodiště, je odměněn krásným výhledem na údolí Káthmándú a smí pohlédnout do lehce přivřených očí Buddhy zírajících do čtyř světových stran.
Článek
Nepál: Kolem himálajských velikánů
Nepál: Kolem himálajských velikánů Treking v Nepálu je mezi návštěvníky velmi oblíbený. Ač zrovna nepatřím mezi příznivce sportu, příležitost procházky mezi vysokohorskými štíty jsem si nemohla nechat ujít. A proto s kamarádkou vyrážíme na čtyřdenní trek plný úchvatných vyhlídek, mrazivých rán a hlubokých údolí.