Kategorie Nominální hodnota

Článek
Babiččino křišťálové sklo je podklad. Některé kousky prodáte až za 10 tisíc korun
Babiččino křišťálové sklo je podklad. Některé kousky prodáte až za 10 tisíc korun Při úklidu domova často narazíme na staré věci, které nás vtáhnou do minulosti. Před tím, než se jich rychle zbavíme, stojí za to projet internet a dozvědět se něco více o jejich nominální hodnotě. Věděli jste například, že vázy, nádoby nebo sety z křišťálového skla můžete prodat až za 10 tisíc korun?
Článek
Vzácná desetikoruna z roku 1995 má vysokou sběratelskou hodnotu. Podívejte se, zda ji nemáte v peněžence
Vzácná desetikoruna z roku 1995 má vysokou sběratelskou hodnotu. Podívejte se, zda ji nemáte v peněžence Na první pohled se vám může zdát, že jde o běžnou minci. Jenže chyba lávky. Podívejte se do své pokladničky a pravidelně si kontrolujte také svou peněženku. Možná budete patřit mezi šťastlivce a objevíte vzácnou desetikorunu z roku 1995, která má hodnotu několika deseti tisíc korun. Jak ji poznáte? Všímejte si unikátního nápisu.
Článek
ČNB pustí do oběhu speciální bankovku 1000 Kč s přítiskem. Půjde o sběratelský unikát, na kterém vyděláte peníze?
ČNB pustí do oběhu speciální bankovku 1000 Kč s přítiskem. Půjde o sběratelský unikát, na kterém vyděláte peníze? U příležitosti 30. výročí České národní banky se od 8. února 2023 dostane do oběhu speciální bankovka 1000 Kč s přítiskem. Celkově má být těchto bankovek vydáno na 200 tisíc kusů. Tisícikorunou s přítiskem budete moci běžně platit. Odhaduje se však, že půjde o sběratelský unikát s několikanásobně vyšší nominální hodnotou.
Článek
Máte doma papírovou padesátikorunu? Možná, že vlastníte sběratelský unikát
Máte doma papírovou padesátikorunu? Možná, že vlastníte sběratelský unikát Vzpomínáte si ještě na to, jak jste platili papírovou padesátikorunou s vyobrazením Anežky České? Tato bankovka přestala platit v dubnu 2011, mohli jste ji ovšem vyměnit za platné mince až do března roku 2017. Pokud jste si ji ale schovali doma, možná, že jste udělali dobře. Některé verze papírových padesátikorun jsou totiž doslova malým pokladem.