Jak být i v karanténě produktivní a nepropadnout lenosti: Naslouchejte sami sobě a buďte spolehliví

Jak být i v karanténě produktivní a nepropadnout lenosti: Naslouchejte sami sobě a buďte spolehliví Zdroj: www.shutterstock.com

Aktuální situace si žádá, abychom trávili co nejvíce času doma. Mnozí pracují z domova, studenti se učí a maminky musí zvládnout starost o děti, jejich úkoly, a navíc i domácnost. Jak v těchto dnech zůstat produktivní a nesklouznout k lenošení? Na to se podíváme v dnešním článku.

Ač bychom tomu možná dříve nevěřili, sezení doma může být pěkně náročné. Práce i studium z domova nás může totiž často svádět k prokrastinování – už mnoho studentů potvrdilo, že nikdy neměli doma tak naklizeno, jak v období, kdy museli sedět celý den nad učením. Často sklouzáváme i k lenosti – a ta dokáže být pěkně zákeřná. Nezáleží na tom, jak pečlivě jsme si vše naplánovali nebo jak moc výrazně jsme si úkol zvýraznili v diáři. Jakmile nás chuť „nicnedělání“ pohltí, je velmi obtížné dostat se do produktivního tempa. V takovou chvíli dokážeme dělat naprosto cokoliv – jen když to není náš plánovaný úkol.

V dnešním videu, které najdete níže, jsme pro vás připravili několik jednoduchých triků, které vám i během karantény mohou pomoci nad leností zvítězit. Věděli jste, že i samotné lenosti můžete využít k efektivní práci? Stačí si uvědomit několik základních zákonitostí a vyjít vstříc všem „hlodavým“ pocitům, které vám připomínají, že byste měli něco dělat.

TIP: Vaši produktivitu může ovlivňovat i to, zda jste ranní ptáčata nebo noční sovy. Více se dozvíte ZDE.

Práce z domova může být lákavá, ale je třeba umět na ní vyzrát. Zdroj: www.shutterstock.com

Pokud chceme být v životě úspěšní a posouvat se kupředu, je třeba s leností umět pracovat. Není třeba se jí bát a určitě není nic špatného na tom si čas od času zalenošit. Problém se však stává ve chvíli, kdy prokrastinací trávíme velkou část našeho produktivního času a poté se trápíme výčitkami a trávíme pak naopak prací čas, který bychom měli věnovat odpočinku nebo svým blízkým.

Zajímají vás spolehlivé triky, jak přestat být líný a být naopak více produktivní? Koukněte na naše video a nezapomeňte nám do komentářů napsat, jak bojujete s leností vy a co vám při plnění vašich cílů pomáhá nejvíce.

Autor:
Publikováno: 8. 4. 2020 11:36 Nahlásit obsah