Jak mít lepší pondělí? Do nového týdne odstartujte s čistou hlavou

Jak mít lepší pondělí? Do nového týdne odstartujte s čistou hlavou Zdroj: Shutterstock.com

V pracovním týdnu mají pondělky tu nejhorší pověst. Aby se vám dobře vstávalo a zároveň i dobře pracovalo, můžete pro to něco udělat i vy sami. Stačí, když se v pátek a během víkendu zaměříte na několik maličkostí, díky kterým bude vaše pracovní pondělí mnohem lepší.

Pro spoustu z nás je pondělí nejhorší den v týdnu a svou neoblíbeností se často blíží k pátku třináctého. Víkend skončil a před námi je zase pět nekonečných pracovních dnů. Jak z toho ven? V prvé řadě byste si měli uvědomit, že vše je jenom ve vaší hlavě. Aby pro vás bylo pondělí mnohem příjemnější, pokuste se tento psychický blok odbourat. Dáme vám návod jak na to.

Ukliďte si pracovní stůl

Abyste v pondělí mohli začít pracovat s čistou hlavou, v prvé řadě je důležité mít na svém pracovním stole pořádek. Řád svému pracovnímu stolu dejte už v pátek před odchodem z práce. Vyhoďte vše, co nepotřebujete. Ostatní pracovní náležitostí úhledně poskládejte nebo schovejte do šuplíků.

Zdroj: Shutterstock.com

Pracovní úkoly si plánujte už v pátek

Než v pátek odejdete z práce, naplánujte si také na pondělí zhruba tři úkoly, které budete muset během rána či dopoledne splnit. Tyto úkoly si zaznamenejte do diáře nebo kalendáře. Díky tomu budete hned v pondělí ráno vědět, do čeho se máte pustit nejdřív. Pokud se tohoto přístupu budete držet, budete mít hned v pondělí ráno radost, že víte, co dělat, a že jste produktivní.

Neřešte přes víkend pracovní věci

Ať vás ani nenapadne dívat se během víkendu do pracovního e-mailu a řešit pracovní věci. Než v pátek odejdete z práce, svou e-mailovou schránku si prohlédněte naposledy. Poté ji zkontrolujte až v pondělí ráno. O víkendu se však nevěnujte ani dalším věcem, které souvisí s prací.

Proč to dělat? Dopřejte svému mozku přes víkend pracovní volno. Je nezbytné, abyste si dali naprostý oddech od pracovních záležitostí a plnými doušky si užívali pouze čas strávený s rodinou a přáteli. Skvěle si tím dobijete baterky do nového týdne a v pondělí budete navíc lépe pracovně namotivovaní.

Naplánujte si na pondělí malou odměnu

Naplánujte si něco, co vám udělá v pondělí po práci menší radost. Dejte si v cukrárně malý zákusek, zajděte si na kávu s kamarádkou, kupte si novou knížku nebo rovnou něco na sebe. Udělejte vše pro to, aby váš pondělní návrat do práce nebyl tak bolestný, a byl naopak spjatý s něčím pozitivním, na co se budete celý den těšit.

Zdroj: Shutterstock.com

Běžte v neděli brzy spát

I když neděle ještě spadá do víkendu, rozhodně neponocujte a běžte brzy spát. Dopřejte si alespoň osm hodin kvalitního spánku. V pondělí se tak po celém víkendu vzbudíte odpočatí, plní energie i s větší chutí do nového pracovního týdne. Víkendový odpočinek a kvalitní spánek je pro vás opravdu zásadní. Ovlivňuje totiž vaši pracovní koncentraci a efektivitu, má však vliv také na vaši dobrou náladu.

Myslete pozitivně

Neutápějte se v negativních myšlenkách, které vám podsouvají, že je tu zase „blbé“ pondělí. Myslete pozitivně a těšte se na to, co vás v průběhu nového týdne čeká. Klidně si na některý večer naplánujte návštěvu divadla či kina. Základem toho, abyste se s novými pondělky opravdu srovnali, je právě pozitivní myšlení.

Autor:
Publikováno: 7. 10. 2019 12:06 Nahlásit obsah