Jaké jsou výhody toho, když máte během těhotenství u sebe psa? Vědci v tom mají jasno

Jaké jsou výhody toho, když máte během těhotenství u sebe psa? Vědci v tom mají jasno Zdroj: Shutterstock

Čekáte miminko a zároveň máte doma i psího kamaráda? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu! V následujícím článku najdete odpovědi na to, co vám toto spojení přinese, a věřte nám, nic zlého to nebude!

Tento výzkum provedla Albertská univerzita a prokazatelně se ukázalo, že majitelkám chlupatých mazlíčků se narodily zdravější děti.

Zdroj: Shutterstock

  1. Těhotné ženy, které měly nablízku během těhotenství pejska, porodily děti se zdravějšími orgány.
  2. U dětí narozených v domácnosti s mazlíčky (v 70 % se jednalo o psy) byla zjištěna zvýšená hladina bakterií ve střevech, které mají za úkol snižovat riziko vzniku alergie a obezity.
  3. Dokonce i v případě, že rodička vlastnila psa ještě před otěhotněním, se jí narodilo zdravější miminko.
  4. Studie zkoumala 746 dětí a výzkumníci dospěli k závěru, že obklopování se domácími mazlíčky, způsobí zvýšení dvou bakterií rodu Ruminococcus a Oscillospira. Právě Ruminococcus snižuje riziko alergií a Oscillospira zamezuje vzniku obezity u dětí. V tomto případě se hodnoty těchto bakterií zvýšily dvakrát.
  5. Teorie, že domácí zvířata posilují naši imunitu, se objevila již v roce 1989 u Davida Strachana. Albertská univerzita tuto teorii jen potvrzuje.

Zdroj: Shutterstock Tohle jsou jen další důkazy, které potvrzují rčení, že pes je opravdu nejlepším přítelem člověka. Nejenže nám poskytují pocit bezpečí, jsou také našimi společníky i emocionální podporou. Jejich přítomnost s sebou nese zdravotní výhody pro nás i pro naše nenarozené děti.

Vlastníte pejska nebo o jeho pořízení uvažujete? A jak probíhalo vaše těhotenství v přítomnosti vašeho chlupatého miláčka? Podělte se s námi o zkušenosti v komentářích!

Autor:
Publikováno: 13. 1. 2022 14:00 Nahlásit obsah