Klíče jako sebeobrana: Tiktokerka vysvětluje ženám, jak je při útoku správně držet

Klíče jako sebeobrana: Tiktokerka vysvětluje ženám, jak je při útoku správně držet Zdroj: Shutterstock

Jdete večer po prázdné ulici a uslyšíte za sebou kroky. I když existuje pouze malá pravděpodobnost, že vás člověk, který jde za vámi, může napadnout, mějte se na pozoru. Co když ale nemáte po ruce pepřový sprej, který byste mohla v případě útoku použít? Pro sebeobranu použijte klíče. Jak je správně držet, radí ženám na TikToku vizážistka Fae.

Jít večer sama po liduprázdné ulici může být pro samotnou ženu zvlášť ve větším městě riskantní záležitostí. Podle tiktokerky a vizážistky Fae (@faesfx) se vyplatí, když bude žena s ohledem na vlastní bezpečnost držet v rukou klíče. Tato od pohledu drsná žena na TikToku zveřejnila video, ve kterém ostatním ženám vysvětluje, jakým způsobem se lze pomocí klíče nejlépe ubránit.

Tiktokerka Fae tímto způsobem reagovala na vraždu britské 33leté manažerky Sarah Everardové, která byla v Londýně začátkem letošního března zabita, když se vracela v noci domů. Jak nasvědčuje vyšetřování, mladou ženu zavraždil 48letý policista.

Jak tedy použít klíče jako sebeobranu proti potencionálnímu útočníkovi? “Klíče rozhodně nedržte mezi prsty tak, aby vyčnívaly ven. Pokud se budete tímto způsobem bránit, klíč se může po úderu otočit a poranit vás,” vysvětlujte tiktokerka Fae.

Podle ní je mnohem lepší změnit způsob, jakým klíče držíte. Ze svazku klíčů, které máte, si vyberte nejdelší klíč a ten zatněte do pěsti, jako kdybyste drželi hůl. “Říkám tomu metoda kladiva. Tímto způsobem zajistíte stabilitu klíče, který budete v pěsti držet opravdu pevně a který v případě útoku použijete jako provizorní zbraň,” radí dále ve videu Fae.

Zdroj: Shutterstock Její tiktokový příspěvek je velmi populární. Dosud jej vidělo takřka 2,5 milionu lidí, má přes půl milionu liků a desítky tisíc sdílení. Sama tiktokerka si však nedokáže vzpomenout, kde se metodu kladiva při sebeobraně naučila.

“Nevím, jak to bylo a kdo mi o tom poprvé řekl. V každém případě tento způsob držení klíčů při sebeobraně beru jako normu, kterou by měly znát i ostatní ženy,” dodala tiktokerka s tím, že cílem sebeobrany pomocí klíčů je zvýšit vaše šance na útěk, nikoliv vážně poranit útočníka.

Autor:
Publikováno: 18. 3. 2021 14:00 Nahlásit obsah