Rady do života, které třicátníci vzkazují mladší generaci: Budujte rodinné vztahy a starejte se o své zdraví

Rady do života, které třicátníci vzkazují mladší generaci: Budujte rodinné vztahy a starejte se o své zdraví Zdroj: Unsplash.com

Zkušenostmi starších mladí lidé často opovrhují. A to je velká škoda, protože by se mohli vyvarovat velkých životních chyb. Tuto skutečnost si uvědomil americký bloger a spisovatel Mark Manson, který na svém blogu vyzval své čtenáře ve věkové skupině 30 až 40 let, aby sdělili, na čem v životě záleží. Co konkrétně tito lidé vzkazují mladší generaci?

Uznávaný bloger a spisovatel Mark Manson se pustil do velmi zajímavého experimentu. Od čtenářů svého blogu ve věku 30 až 40 let obdržel několik zásadních rad, které jsou podle nich pro život nejdůležitější. Tyto rady přijdou vhod hlavně mladší generaci, která začíná vstřebávat složitosti života. Na co byste se tedy měli ve svém životě skutečně zaměřit?

Starejte se o své zdraví

Ne nadarmo se říká, že své zdraví si za peníze nekoupíte. Své zdraví ochráníte jenom tak, když se o něj začnete starat. Zdravě se stravujte, omezte alkohol, nekuřte a pravidelně cvičte. Pamatujte na to, že člověk, který je nemocný, nemůže být šťastný. 

Starší lidé litují času, který promarnili, namísto toho, aby jej věnovali svému zdraví. Rozhodně nepočítali s tím, že za takových deset let bude jejich zdraví zničené.

Zdroj: Unsplash.com Ceňte si skutečných přátel

Když má člověk 30 až 40 let, začnou se v jeho životě odehrávat opravdové katastrofy. Jeho prarodiče i rodiče umírají, na pořadí jsou i nevěry, rozvody nebo vážně nemocné děti. Pokud bude tímto neštěstím procházet někdo z vašich nejbližších přátel, podejte mu pomocnou ruku. Když bude třeba, on vám také pomůže. Važte si svých skutečných přátel, jsou a budou vaší velkou oporou.

Budujte rodinné vztahy

To nejdůležitější v životě je rodina. I když pravděpodobně ještě nejste ve svazku manželském ani nemáte vlastní děti, věnujte svou energii, čas a emoce do vztahu se svými bližními. Že jsou dobré rodinné vztahy opravdu důležité, pochopíte, když vám zemřou rodiče nebo když vám život uštědří další nepříjemnou facku. Podporu rodiny zkrátka nic nenahradí.

Dejte stopku lidem, kteří si vás neváží

Nenechte ostatní, aby vás podceňovali, nevážili si vás nebo vás uráželi. Je to jenom známka nezkušenosti. Začněte se obklopovat lidmi, kteří jsou pro vás rovnocennými partnery. Budete se cítit o dost lépe, a navíc se vám bude volněji dýchat.

Zdroj: Unsplash.com Stále se učte a nezůstávejte stát na místě

Zaměřte se na rozvoj svých nejlepších vlastností a schopností, díky tomu z vás bude plnohodnotný člověk. Učte se stále nové věci a nikdy se ve svém osobním rozvoji nezastavujte.

Mějte rádi sami sebe

Mějte se rádi, takoví, jací jste. Věřte si a nikdy si zbytečně nevyčítejte svá drobná selhání. Buďte velkorysí k sobě i ke druhým kolem sebe, naučte se odpouštět. Každý den si dopřejte alespoň drobnou radost. Jde o zdravý egoismus, který potřebuje v životě každý a díky kterému se konečně naučíte užívat svůj život plnými doušky. 

Dělejte to, v čem jste nejlepší

Co se týče kariéry, věnujte se tomu, v čem jste opravdu dobří. Když si budete muset vybrat konkrétní profesi, zvolte si tu, která vám jde nejlépe a tu v průběhu let rozvíjejte. Jedině tak dosáhnete úspěchu.

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2020 12:00 Nahlásit obsah