Domácí langoše z jogurtu: K tomuto báječnému receptu bez droždí potřebujete pouhé 4 ingredience

Domácí langoše z jogurtu: K tomuto báječnému receptu bez droždí potřebujete pouhé 4 ingredience Zdroj: Shutterstock

Milujete langoše? Jejich příprava nemusí být vůbec složitá. Vyzkoušejte následující recept na domácí langoše z pouhých čtyř surovin. K přípravě této pochoutky nepotřebujete droždí a nemusíte tedy čekat na to, až těsto na langoše vykyne. Jak si tedy domácí langoše, jejichž základem je bílý jogurt, udělat?

Domácí langoše z jogurtu si připravíte během chviličky

Recept na domácí langoše z jogurtu zvládne každý. Jejich příprava, během které nemusíte na těsto nic odvažovat, není v zásadě vůbec složitá. Jak tedy udělat těsto na domácí jogurtové langoše?

V misce smíchejte jeden velký bílý jogurt, dva kelímky (od jogurtu) polohrubé mouky, kávovou lžičku jedlé sody a špetku soli. Tyto suroviny zpracujte na vláčné těsto, které rozválejte na pomoučeném vále. Vyválené těsto by mělo být vysoké 2 centimetry.

Z těsta následně pomocí hrníčku vykrajujte langoše, které následně smažte na rozpáleném oleji. Dozlatova osmažené langoše již můžete vložit na talíř a podávat s tím, co máte rádi.

Čím plnit domácí langoše

Nevíte, čím plnit domácí langoše? Pokud máte rádi česnek, nejprve prolisujte několik stroužků česneku, které smíchejte s rostlinným olejem. Touto směsí pak pomocí mašlovačky langoše potřete.

Jestliže vám česnek vadí, předchozí krok přeskočte a langoše potřete kečupem a posypte strouhaným sýrem. Máte i další možnost plnění: Někdo nedá dopustit na domácí langoše, které potírá tatarkou a opět posype strouhaným sýrem.

Zdroj: Jenženy.cz

Autor:
Publikováno: 2. 9. 2021 09:22 Nahlásit obsah