Recept na vánoční likér z ledových kaštanů: Pochutnáte si na něm nejen na Štědrý den

Recept na vánoční likér z ledových kaštanů: Pochutnáte si na něm nejen na Štědrý den Zdroj: Shutterstock.com

K vánočním svátkům nepatří pouze vaječný koňak. Co vyzkoušet i další sladké pití, na kterém si během adventu zaručeně pochutnáte? Bezkonkurenční je vánoční likér z ledových kaštanů, na který vám bude dostačovat pět základních ingrediencí. Pro děti můžete tuto dobrotu připravit také v nealkoholické verzi.

Likér z ledových kaštanů má chuť, kterou si zamilujete

Už jste někdy ochutnali likér z ledových kaštanů? Pokud to uděláte, garantujeme, že si jej začnete o vánočních svátcích připravovat rok co rok. Toto domácí sladké alkoholické pití se samozřejmě svou chutí liší od klasického vaječného koňaku. Jeho velkou předností je rovněž skutečnost, že neobsahuje vejce ani další kazící se přísady. Proto vám v lednici vydrží velmi dlouho.

Příprava vánočního likéru z ledových kaštanů je velmi jednoduchou záležitostí. V zásadě k ní potřebujete pouze slazené salko, tyčinky ledových kaštanů, hořkou čokoládu, smetanu ke šlehání a rum. Pro děti zkuste připravit nealkoholickou verzi tohoto skvělého pití. Rum tedy nahraďte rumovou trestí.

Ingredience na jeden litr vánočního likéru z ledových kaštanů

  • 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka
  • 250 mililitrů smetany na šlehání
  • 3 tyčinky ledových kaštanů
  • 5 kostek hořké čokolády
  • 0,2 až 0,5 rumu dle chuti

Zdroj: Shutterstock.com Příprava likéru z ledových kaštanů krok za krokem

1. Připravte si hrnec, do kterého nejprve nalijte smetanu na šlehání. Vařte ji na mírném plamenu, poté do ní nalámejte ledové kaštany a hořkou čokoládu.

2. Až se kaštany a čokoláda rozpustí, tuto směs vařte na mírném plamenu za stálého míchání dalších pět minut. Poté směs odstavte a nechte vychladnout.

3. Do studené smetany s čokoládou vmíchejte slazené kondenzované mléko a následně rum. Množství rumu volte s ohledem na to, jak chcete, aby byl likér z ledových kaštanů silný.

4. Hotový vánoční likér dobře promíchejte a následně přelijte do čistých uzavíratelných lahví.

5. Vánoční likér z ledových kaštanů nechte několik dnů odpočinout v lednici. Poté si na něm již můžete pochutnávat.

Autor:
Publikováno: 2. 12. 2020 12:12 Nahlásit obsah