Rychlá česneková pomazánka na jednohubky. Neobejde se bez ní žádná silvestrovská oslava

Rychlá česneková pomazánka na jednohubky. Neobejde se bez ní žádná silvestrovská oslava Zdroj: Shutterstock

Plánujete, že si na silvestra připravíte česnekovou pomazánku na jednohubky? Přinášíme rychlý recept, po kterém se během silvestrovských oslav doslova zapráší. Následující recept na česnekovou pomazánku na jednohubky je nejen jednoduchý na přípravu, navíc také chutná báječně.

Základní suroviny na česnekovou pomazánku na jednohubky

  • 150 gramů najemno strouhaného eidamu nebo goudy
  • 75 mililitrů majonézy
  • 75 gramů lučiny nebo pomazánkového másla
  • 3 prolisované stroužky česneku
  • sůl a pepř na dochucení

Zdroj: Shutterstock Jak se dělá česneková pomazánka na jednohubky? 

Česneková pomazánka na jednohubky je velmi jednoduchá a rychlá na přípravu. Smíchejte společně strouhaný eidam (nebo goudu), majonézu, lučinu a prolisovaný česnek. Česnekovou pomazánku na závěr dle chuti osolte a opepřete. 

Hotovou česnekovou pomazánku dejte chladit na jednu hodinu do lednice. Následně ji mažte na nakrájená kolečka rohlíku nebo celozrnné housky. Ptáte se, jak krájet rohlík na jednohubky? Někdo rohlík krájí po jeho délce rovně, někdo zešikma. Jaký druh řezu si vyberete, záleží zcela na vás.

Tipy, co dávat na česnekové jednohubky

Co dát na jednohubky s česnekovou pomazánkou? Česnekové jednohubky báječně chutnají s kompotovanou mandarinkou nebo polovinou bílého hroznového vína. Jednohubky s česnekovou pomazánkou můžete dále ozdobit také polovinou vlašského ořechu, kolečkem klobásy, polovinou cherry rajčete, proužkem sterilované kapie, zelenou olivou nebo kombinací klobásy a kyselé okurky.

Jak dlouho vydrží jednohubky s česnekovou pomazánkou

Připravili jste si na silvestrovskou oslavu česnekové jednohubky, ovšem všechny se nesnědly? Přeskládejte je na tác, překryjte potravinovou fólií a vložte do lednice. Zde vám vydrží ještě do druhého dne, a tak si na nich můžete pochutnat i na Nový rok.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 29. 12. 2022 11:05 Nahlásit obsah