Kategorie Recyklace

Článek
Co se starou trampolínou? Přetvořte ji na zahradní závěsné lůžko nebo altán
Co se starou trampolínou? Přetvořte ji na zahradní závěsné lůžko nebo altán Děti vám už dávno odrostly a vám už několik let v garáži leží stará trampolína. Co s ní? Pokud si myslíte, že ji už jenom stěží prodáte, rozhodně ji neodvážejte na sběrný dvůr. Nevyužitou trampolínu raději přetvořte na úžasné relaxační zóny, v nichž si můžete lebedit nejen na zahradě, ale také doma.
Článek
Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace
Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace Přezouvali jste koncem března pneumatiky na svém autě ze zimních na letní? Pokud jsou tyto zimní pneumatiky pro váš osobní automobil už nepoužitelné, rozhodně je nevyhazujte, ale dejte jim druhou šanci. Zvlášť teď na jaře si můžete z pneumatik vyrobit stylové dekorace na zahradu. A to nejen truhlíky na květiny, ale třeba i zahradní jezírko.
Článek
Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny
Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny V dnešní době jsou stále populárnější schůdkovité regály na květiny. Pokud vám ale doma leží staré dřevěné malířské štafle, které už k původnímu účelu dávno nepoužíváte, rozhodně nemusíte utrácet za nový nábytek do domácnosti. Stylovou polici na květiny si s použitím několika latěk a vhodných barev vyrobíte právě i ze starých štaflí. Jak na to?
Článek
Jak recyklovat krabice od trvanlivého mléka: Patří do papíru, nebo do plastu?
Jak recyklovat krabice od trvanlivého mléka: Patří do papíru, nebo do plastu? V poslední době se stále častěji mluví o tom, proč je třeba recyklovat takřka všechen odpad, který domácnost vyprodukuje. V případě plastů, papíru, skla nebo kovového materiálu je jasné, do kterého kontejneru patří. Jak bychom ale měli recyklovat krabice od trvanlivého mléka? Házíte je do papíru, nebo do plastu?
Článek
Fenomén zero waste neboli Nulová produkce odpadu: Začněte ještě dnes s ekologičtější domácností
Fenomén zero waste neboli Nulová produkce odpadu: Začněte ještě dnes s ekologičtější domácností V posledních měsících se světem šíří fenomén zero waste. Lidé se jeho prostřednictvím snaží ve své domácnosti produkovat co nejméně zbytečných odpadků. Jejich snem je dosáhnout nulové produkce odpadu, tedy zero waste. Pokud se chcete k tomuto trendu připojit, přinášíme vám několik tipů, díky kterým bude chod vaší domácnosti co nejekologičtější.
Článek
Co se starými žárovkami? Vytvořte z nich stylové dekorace i vánoční ozdoby
Co se starými žárovkami? Vytvořte z nich stylové dekorace i vánoční ozdoby Máte doba staré klasické žárovky a přemýšlíte, co s nimi? Nemusíte je hned odnášet do sběrné nádoby, zkuste jim dát šanci a najít pro ně nové využití. Klasická žárovka je skvělým základním materiálem, z něhož velmi jednoduše vyrobíte vkusnou bytovou dekoraci i vánoční ozdobu. Nechte se inspirovat následujícími DIY nápady, které vás ohromí!
Článek
Obnova šatníku pomocí recyklace starého oblečení. Nechte se inspirovat
Obnova šatníku pomocí recyklace starého oblečení. Nechte se inspirovat Ačkoliv jsou v obchodech na výběr velmi zajímavé a netradiční kousky oblečení, není nad to náš šatník lehce recyklovat a z nenošených věcí udělat nové, které ještě dokážou udělat parádu.