České školy zůstanou kvůli koronaviru uzavřené i po 2. listopadu. Nově neotevřou ani speciální školy

České školy zůstanou kvůli koronaviru uzavřené i po 2. listopadu. Nově neotevřou ani speciální školy Zdroj: Shutterstock.com

V pondělí 2. listopadu se do školních lavic nevrátí ani žáci prvního stupně základních škol. Tuto skutečnost oznámil v úterý 27. října končící ministr zdravotnictví Roman Prymula. O tom, kdy se české školy otevřou alespoň pro část žáků, bude vláda jednat v pátek 30. října. Toto rozhodnutí má záležet na číslech nakažených z konce tohoto týdne.

Na vině je nepříznivá epidemiologická situace

V polovině letošního října ještě Roman Prymula s nadsázkou uváděl, že by musela bouchnout jaderná elektrárna, aby se děti nevrátily do škol. Jenže opak je pravdou a 2. listopadu si nesednou do lavic ani žáci nejnižších ročníků základních škol. Důvodem tohoto rozhodnutí je podle vlády nepříznivá epidemiologická situace v Česku.

Kdy české školy zase otevřou

Podmínkou postupného otevírání škol v Česku je podle ministerstva zdravotnictví slábnutí epidemie nového koronaviru. Otázkou, kdy alespoň část českých škol opět otevře, se v pátek 30. října bude zabývat česká vláda.

„V pátek řekneme, kdy to bude. Budeme jednat o nejbližším termínu,“ řekl končící ministr zdravotnictví Roman Prymula. Jak sám podokl, pro toto rozhodnutí budou velmi důležitá data z konce tohoto týdne.

Zdroj: Shutterstock.com Od pondělí 2. listopadu mají být zavřené i speciální školy

Jak oznámil ministr školství Robert Plaga od pondělí 2. listopadu se v Česku nově uzavřou také speciální školy. Právě speciální školy byly dosud spolu s mateřskými školami pro děti jediné otevřené. Podmínky uzavření speciálních škol bude v pátek 30. října řešit vláda.

Kvůli zhoršující se situaci kolem epidemie nového koronaviru se v Česku od 14. října uzavřely téměř všechny školy, s výjimkou speciálních a mateřských. Žáci a studenti základních, středních, vyšších a vysokých škol se v tuto chvíli učí distančně.

V pondělí 2. listopadu se mají dle Plagy uzavřít speciální školy. Mateřské školy v Česku však zůstanou nadále otevřené. Kromě toho mají některé základní školy v tuzemsku vyčleněnou prezenční výuku pro děti zdravotníků, policistů, hasičů nebo pracovníků sociálních služeb.

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2020 14:32 Nahlásit obsah