Maminka geniálně využívá stříkačku od Nurofenu: S její pomocí vytahuje dětem třísky

Maminka geniálně využívá stříkačku od Nurofenu: S její pomocí vytahuje dětem třísky Zdroj: Shutterstock.com

Máte malé děti? Pak jistě víte, kolik slz a přemlouvání stojí, když jim máte z ruky vytáhnout zadřenou třísku nebo včelí žihadlo. Děti se totiž klasické pinzety bojí jako čert kříže. Jistě proto oceníte geniální nápad jedné australské maminky, která svým dětem třísky i žihadla odstraňuje stříkačkou od Nurofenu. Jakým způsobem si počíná?

Dávkovací stříkačka od Nurofenu: Využijte ji jinak, než jste zvyklí

Součástí lékárničky rodičů malých dětí je Nurofen sirup, který rodiče svým ratolestem podávají v případě snížení horečky nebo zmírnění bolestivých stavů. V balení tohoto sirupu najdete také stříkačku, kterou se odměřují jednotlivé dávky Nurofenu. Jedna australská maminka však dostala geniální nápad, jak tuto stříkačku využít zcela jiným způsobem.

Svůj nápad si nenechala sama pro sebe, ale podělila se o něj s ostatními rodiči na svých facebookových stránkách. Tato žena prozradila, že pomocí dávkovací stříkačky od Nurofenu svým dětem vytahuje z kůže třísky, ale i úlomky skla nebo hmyzí žihadla. Jakým způsobem tuto stříkačku přesně používá?

Zdroj: Facebook.com

Jak na třísky? Díky stříkačce od Nurofenu to jde jednoduše a bezbolestně

„V prvé řadě musí být oranžový plast plně vtlačený do průhledné části stříkačky. Stříkačku pak jednoduše umístěte na místo rány, pevně ji vtiskněte do kůže a pak vnitřní oranžovou část stříkačky co nejrychleji vytáhněte směrem ven. Vakuum, které ve stříkačce vznikne, by mělo z dětské kůže vytáhnout jak třísku, tak malý střep nebo žihadlo,“ popisuje použití stříkačky od Nurofenu australská maminka.

Podle ní jde o velmi rychlý a bezbolestný způsob, jak z dětské kůže dostat drobné nežádoucí předměty. I pro samotné dítě je tento zákrok mnohem lepší, než kdyby si na něj máma či táta brali pinzetu nebo dokonce vydezinfikovanou jehlu.

Stříkačka od Nurofenu jako nezbytná součást lékárničky

Australská maminka na základě svých zkušeností tvrdí, že každý rodič by měl mít stříkačku od Nurofenu stále ve své lékárničce. Protože nikdy nemůže vědět, kdy ji bude opět potřebovat. Že je ženin nápad opravdu geniální, dokazuje i to, že po pěti dnech od zveřejnění na Facebooku dostal 17 tisíc liků a sdílelo jej přes 13 tisíc uživatelů.

Autor:
Publikováno: 27. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah