Nezodpovědní rodiče nechali v Pardubicích své tři děti v rozpáleném autě. Před strážníky celou událost zlehčovali

Nezodpovědní rodiče nechali v Pardubicích své tři děti v rozpáleném autě. Před strážníky celou událost zlehčovali Zdroj: Městská policie Pardubice

Zažíváme vlnu veder, která s sebou přináší spoustu rizik. A když se k tropickým teplotám přidají i nezodpovědní rodiče, kteří dokážou své děti nechat v autě stojícím na přímém slunci, může to mít až fatální následky. Velký problém se zákonem mají momentálně rodiče, kteří v Pardubicích nechali v rozpáleném autě své tři malé děti.

Děti plakaly a volaly maminku

Zarážející případ, který svědčí o velké nezodpovědnosti rodičů, se stal 2. července v Pardubicích. Hlídku strážníků upozornil kolemjdoucí člověk na zaparkovaný osobní automobil, ve kterém jsou samotné tři malé děti.

Městští policisté šli směrem, na který je tento člověk navedl, a popsané auto našli. “Stálo na přímém slunci, mělo zavřená okna a v něm se nacházela trojice dětí. Plakaly a volaly maminku. Šlo přitom o děti ve věku 5 a 3 roky a o 8měsíčního kojence,” uvedli strážníci na svém oficiálním webu.

Strážníci vyzvali 5letou holčičku, aby spustila okénka dolů

Uvnitř automobilu stoupala teplota a děti ve voze evidentně trpěly. Zaparkované auto naštěstí nemělo okénka na elektrické ovládání, ale pouze na klasickou kličku. Strážníci proto ihned požádali nejstarší dítě ve voze, pětiletou holčičku, aby spustila všechna okénka dolů.

Zdroj: Shutterstock.com Díky tomu už byly děti naštěstí klidnější. Městští policisté proto začali hledat jejich rodiče, kteří své potomky vystavili v úmorných červencových teplech opravdu velkému nebezpečí.

Rodiče došli až po 20 minutách

Rodičům, kteří nechali v uzavřeném autě své tři malé děti, příchod velmi trval. Dostavili se na místo až po 20 minutách od příchodu strážníků. “Jejich přístup nebyl ukázkový. Událost zlehčovali. Matka se podivovala nad tím, že se o takovou věc vůbec zajímáme,” popsali dále městští policisté z Pardubic.

Vzhledem k závažnosti situace a nezodpovědnému jednání rodičů, které mohlo být porušením zákona o sociálně-právní ochraně, strážníci celou věc dále oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Čeští strážníci, ale i policisté v souvislosti s aktuálním případem poukazují na to, že podobných případů se napříč Českem v letních měsících odehraje celá řada. Pro ty nejmenší z nás však mohou být velmi nebezpečné, neboť děti uvnitř rozpáleného auta velmi trpí. Policisté proto apelují na rodiče, aby své děti nikdy nenechávali samotné uvnitř žhnoucích aut, mohlo by to mít totiž fatální následky.

Autor:
Publikováno: 8. 7. 2020 09:56 Nahlásit obsah