Žák čtvrté třídy byl aktivní a psal úkoly předem. Za trest dostal napsat na papír několikrát větu “Nebudu psát úkoly napřed”

Žák čtvrté třídy byl aktivní a psal úkoly předem. Za trest dostal napsat na papír několikrát větu “Nebudu psát úkoly napřed” Zdroj: Shutterstock

Napsat 50krát na papír větu “Nebudu mluvit se spolužákem v hodině” nebo “Nebudu vstávat při hodině” - myslíte si, že jsou tyto tresty na českých základních školách již dávno přežité? Facebooková stránka Líný učitel pedagoga Roberta Čapka upozornila, že tomu opravdu tak není. Žák čtvrté třídy Patrik dostal tento trest za opravdu bizarní prohřešek.

“Nebudu psát úkoly napřed.” Jak poukázal na Facebooku Líný učitel, přesně tuto větu dostal za trest od učitelky nejmenované české základní školy napsat několikrát na volný list papíru žák čtvrté třídy jménem Patrik.

Jaký byl chlapcův prohřešek? Paradoxně byl aktivní a psal úkoly napřed. Jak se k trestu, který dostal Patrik od paní učitelky, postavili chlapcovi rodiče? “Maminka si bohužel myslí, že podobné poznámky ke škole patří a je ráda, že padla až ve 4. třídě,” napsal nechápavě na své facebookové stránce Líný učitel pedagog Robert Čapek, který usiluje o reformu českého školství.

Zdroj: Shutterstock “Cože?! Trest za to, že byl žák iniciativní a vypracoval úkol předem?”, “To je úplně stejné, jako by měl 1000x napsat: už se nebudu nikdy snažit!  To je fakt k pláči.”, “Hlavně nebýt zbytečně iniciativní, to každého tradiční české školství naučí nejlépe.” Kritizovali lidé pod facebookovým příspěvkem přístup paní učitelky a litovali čtvrťáka Patrika, který byl přehnaně aktivní, za což následně dostal trest.

Pedagog Robert Čapek navíc doplnil, že psaní konkrétního počtu vět jako trest se považuje za trest tělesný. “Mělo by to být jasné každému učiteli: psaní nějakých vět na počet jako trest je považováno za trest tělesný! A tělesné tresty jsou u nás zakázány od roku 1870!” upozornil na facebookové stránce Líný učitel.

Zdroj: Shutterstock Pod příspěvkem, o kterém se Robert Čapek otevřeně rozepsal na Facebooku, se okamžitě rozhořela žhavá diskuze. Někteří lidé si vzpomněli na dobu, kdy chodili do školy, a veřejně se svěřili se svými zážitky.

  • "Podobný trest jsem psala i na střední škole, ještě ho mám někde schovaným, myslím, že to bylo za vyrušování v hodině. Měla jsem napsat nějakou větu 100x."
  • "Psali jsme celá třída 100x Archimedův zákon."
  • "Pamatuji si, jak jsem dostala za trest 10x opsat školní řád."
  • "To jsem psala po večerech denně. Jednu dlouhou větu třeba 100x. Krásné vzpomínky."

Také jste dostávali od učitelů za trest napsat určitou větu několikrát na papír? Napište nám své zážitky do komentářů.

Zdroj: Líný učitel | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 8. 12. 2022 09:52 Nahlásit obsah