Zamilovaní cestovatelé si postavili miniaturní dům snů: Na 22 metrech čtverečních mají konečně stálý domov

Zamilovaní cestovatelé si postavili miniaturní dům snů: Na 22 metrech čtverečních mají konečně stálý domov Zdroj: Nonagon.style

Americký pár Tina a Luke ještě donedávna patřili k novodobým nomádům. Rádi se toulali po světě, poznávali nová místa a lidi a přitom pracovali. Jejich životní styl je ovšem začal unavovat a stále více cítili potřebu usadit se a mít stálý domov. Proto si postavili úžasný mini domek o rozloze 22 metrů čtverečních. Co na jejich počin říkáte?

Je lepší vyhořet než se stěhovat. Toto okřídlené rčení potvrzují i Tina a Luke, kteří byli dříve zapřisáhlí světoběžníci. Sama Tina se stěhovala celkem 42krát. Během svých toulek po světě potkala Luka, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tato dvojice posléze došla k závěru, že toulání se světem je sice úžasná věc, ale jelikož nikde nezakořenili, cítí se velmi osamocení.

Zdroj: Tinyhouseoftheyear.com Tina a Luke se proto rozhodli, že je na čase, aby se usadili. V podhůří Mount Hood na západním pobřeží USA ve státě Oregon si začali stavět své vysněné bydlení. Ze svých cest po světě si dovezli spoustu inspirace, proto se rozhodli pro stavbu miniaturního domku, který bude plně dostačovat jejich potřebám.

Jako cestovatelé byli zvyklí žít na opravdu malém prostoru. Proto není divu, že dům, který si vystavěli, má rozlohu pouhých 22 metrů čtverečních. V tomto minimalistickém bydlení, které financovali ze svých úspor, žijí po celý rok. A to dokonce se svými třemi psy.

Zdroj: Tinyhouseoftheyear.com Miniaturní domek však Lukovi a Tině nezajišťuje pouze finanční svobodu. Je zcela mobilní, takže si jej můžou převést, kamkoli chtějí. I tak s ním stále zůstávají v podhůří Mount Hood.

Zdroj: Tinyhouseoftheyear.com Aby se Tině a Lukovi v jejich mini domě žilo opravdu dobře, vyhráli si především s interiérem. Vnitřek domu působí díky teplým odstínům velmi útulně. Zamilovaný pár zde vsadil především na dřevo. Ať už jde o obklady stěn, podlahu či samotný nábytek. V interiéru minidomku se vyjímá především cedr, borovice, topol, ořech či mahagon. To vše v kombinaci s kovem.

Zdroj: Tinyhouseoftheyear.com Tina a Luke si vytvořili nádherný domov, ve kterém najdou vše, co potřebují. Ložnici, obývací pokoj, kuchyň, koupelnu, toaletu i dostatečné množství úložného prostoru. Svůj domek konstruovali s ohledem na životní prostředí. Zachycují tak dešťovou vodu, kterou dál využívají. Elektrickou energii si zase vyrábějí prostřednictvím solárního panelu. Čím je jejich miniaturní domek ještě výjimečný? Střecha jejich domu slouží jako terasa, ze které je nádherný výhled na okolní přírodu.

Zdroj: Tinyhouseoftheyear.com Co na miniaturní domek Luka a Tiny říkáte? Chtěli byste v něm žít také?

Autor:
Publikováno: 17. 6. 2019 14:00 Nahlásit obsah