Kategorie Testy na koronavirus

Článek
Eva Perkausová zůstala na Maledivách ve 14denní karanténě. Její přítel má covid-19
Eva Perkausová zůstala na Maledivách ve 14denní karanténě. Její přítel má covid-19 Eva Perkausová napsala na Instagramu, že si svou dovolenou na exotických Maledivách musí prodloužit o celých 14 dnů. Jak ukázaly PCR testy, její partner Ivan Hecko je covid pozitivní. Pár tak aktuálně tráví 14denní povinnou karanténu uprostřed exotického ráje. Evu Perkausovou a jejího partnera pak následně čeká ještě přetestování na koronavirus.
Článek
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci Kdo postoupil PCR testy na koronavirus, během kterých se zavádí dlouhá tyčinka do nosu, určitě potvrdí, že nejde o nic příjemného. Čeští vědci ve čtvrtek 26. listopadu seznámili veřejnost s bezbolestnou metodou testování na covid. Jde o kloktací test Gargtest, který by se měl brzy objevit na českém trhu.
Článek
Japonská prefektura Wakajama vítězí v boji nad koronavirem: Její přístup je vzorem pro ostatní
Japonská prefektura Wakajama vítězí v boji nad koronavirem: Její přístup je vzorem pro ostatní V japonské prefektuře Wakajama se místní vláda rozhodla, že bude v boji proti koronaviru přistupovat odlišně než zbytek Japonska. Místní politici uzákonili cílené testování lidí na přítomnost nemoci COVID-19. Navíc zahájili i sledování kontaktů nakažených. Díky tomuto přístupu japonský region Wakajama vyhrává lokální boj nad koronavirem.
Článek
Nakažených koronavirem je v Česku 1775 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 291 případů
Nakažených koronavirem je v Česku 1775 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 291 případů Lidí pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19 v Česku skokově přibývá. Podle statistiky Ministerstva zdravotnictví je ke čtvrtku 26. března 2020 evidováno 1775 lidí nakažených koronavirem. Za jeden den přibylo 291 případů. Deset lidí se vyléčilo a šest lidí na COVID-19 zemřelo.