Kategorie Thajsko

Článek
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku?
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku? Dech beroucí příroda, neopakovatelná atmosféra, spousta zážitků a k tomu všemu ceny, o kterých si v evropských městech můžeme nechat jen zdát. I to je Asie. Pokud se vyhnete drahým turistickým letoviskům, vyjde vás pobyt levněji než v Chorvatsku. Víte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi a kam za pořádným dobrodružstvím?
Článek
Thajsko: Královský palác v Bangkoku
Thajsko: Královský palác v Bangkoku Největší thajská metropole je pověstná hlavně čtvrtí lehkých žen a ladyboyů, mužů často převlečených za ženy, kde hledají povyražení turisté cestující za sexuálním vzrušením. Neřestný Bangkok však nabízí i…
Článek
Thajsko: Toulky královským městem
Thajsko: Toulky královským městem Nedaleko hlavního města bývalého království Siam se rozkládá královské město, které kdysi fungovalo jako metropole kultury, obchodu a vzdělanosti. Co z něj zbylo dnes, nejlépe poznáme před západem slunce, kdy se ohnivá koule sklání blíže k horizontu.
Článek
Thajsko: Královským městem na kole
Thajsko: Královským městem na kole Stará Sukhotai se nachází západně od stejnojmenného moderního města a je impozantní připomínkou někdejšího významného království, ze kterého se dodnes dochovalo jen několik staveb v různém stádiu rozkladu, které si navzdory svému stavu jistě zaslouží pozornost.
Článek
Thajsko: Ve vesnici dlouhokrkých žen
Thajsko: Ve vesnici dlouhokrkých žen Tradice nošení těžkých mosazných kruhů kolem krku se v kmeni Padaung dědí z matek na dcery. Jedná se o zvrácený zvyk či touhu zachovat kulturní dědictví kmene?
Článek
Thajsko: Na ostrově agenta 007
Thajsko: Na ostrově agenta 007 Nedaleko turistického centra Krabi se rozkládá národní park s působivou zátokou Phang Nga. Nápadná vápencová homole vystupující z moře se do povědomí turistů dostala díky bondovce „Muž se zlatou zbraní“.
Článek
Bangkok: Patpong – čtvrť neřesti
Bangkok: Patpong – čtvrť neřesti Čtvrť v Bangkoku tvořená dvěma ulicemi Patpong Soi 1 a 2 působí ve dne zcela nevinně. Jedná se totiž o nákupní centrum, kde lze koupit, na co si vzpomenete. V noci se však změní k nepoznání. Vše září neonovými nápisy,…