Dejte sbohem žehličce na vlasy. Svou hřívu si rovnejte přirozeným způsobem

Dejte sbohem žehličce na vlasy. Svou hřívu si rovnejte přirozeným způsobem Zdroj: Shutterstock.com

Hladké a rovné vlasy nikdy nevyjdou z módy. Kromě toho podtrhnou vaši jemnost a eleganci. Jestli vám je ale příroda nedala do vínku, asi si svou hřívu pravidelně rovnáte žehličkou. Sama určitě víte, že vaše vlasy tímto stylingem neuvěřitelně trpí. Vyzkoušejte šetrnější alternativu a vlasy si rovnejte přírodními přípravky, která máte doma.

Rovné a hladké vlasy? Jde to i bez žehličky

Ženy, které mají rovné vlasy, si přejí mít vlasy vlnité. Ženy s kudrnatými či vlnitými vlasy zase sní o zcela rovných vlasech. No, není to paradox? Jestli patříte do druhé skupiny, žehlička na vlasy je určitě vaším dobrým přítelem. I když ve výsledku dosáhnete rovných vlasů, vaše hříva dostává pěkně na frak.

V důsledku působení vysokých teplot jsou vaše vlasy vysušené, krepatí, lámou se a třepí. Své vlasy však můžete narovnat přirozeným způsobem, kterým je vůbec neponičíte. Naopak je hydratujete, opravíte jejich strukturu a do hloubky je vyživíte. Které přírodní produkty můžete k narovnání své hřívy použít?

Zkuste kombinaci kokosového mléka a citronové šťávy

Smíchejte 100 ml kokosového mléka a 1 polévkovou lžíci čerstvé citronové šťávy. Tuto směs nechte odležet přes noc a pak si ji rovnoměrně naneste na své vlasy. Nechte působit 30 minut. Následně si vlasy opláchněte studenou vodou a jemným bezsulfátovým šamponem. Opakujte jednou týdně.

Proč to funguje? Citronová šťáva má vliv na narovnání vlasů. Po aplikaci této masky budou vaše vlasy hedvábně jemné a měkké, čehož si všimnete hned po prvním použití.

Zdroj: Shutterstock.com

K narovnání vlasů vám pomohou mírně teplé rostlinné oleje

Smíchejte jednu polévkovou lžíci ricinového oleje a jednu polévkovou lžíci kokosového oleje. Tyto rostlinné oleje zahřívejte v menším hrnci po dobu několika sekund, dokud se mírně nezahřejí. Teplou směs poté rovnoměrně naneste na své vlasy a pokožku hlavy.

Následujících 15 minut se snažte tyto oleje jemně vmasírovat jak do vlasů, tak do pokožky. Kombinaci olejů nechte na své hlavě působit ještě dalších 30 minut. Nakonec si vlasy umyjte studenou vodou a nezapomeňte použít jemný bezsulfátový šampon. Opakujte dvakrát týdně.

Z jakého důvodu byste měla kombinaci ricinového a kokosového oleje používat k narovnání svých vlasů? Tyto oleje vaše vlasy regenerují a dodávají jim měkkost a hydrataci. Složky obsažené v těchto olejích vaše vlasy vyhladí a zajistí, že se bude vaše hříva neuvěřitelně lesknout.

Vsaďte na mléko a med. Vašim vlasům zajistí hladkost a lesk

Smíchejte 100 ml plnotučného mléka s dvěma lžícemi medu. Med se musí v mléce zcela rozpustit. Tuto směs rovnoměrně aplikujte na vlasy po celé jejich délce. Nechte ji působit alespoň dvě hodiny. Vlasy si nakonec umyjte studenou vodou a jemným bezsulfátovým šamponem. Opakujte jednou týdně.

Proč byste to měla dělat? Bílkoviny obsažené v mléce vyživují a zpevňují vaše vlasy, a navíc předcházejí jejich krepatění. Med vaše vlasy změkčí a uzavře v nich vlhkost, a tak se nebudou vysušovat. Díky tomu dosáhnete přirozeným způsobem hladkých a lesklých vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

K narovnání vlasů vám stačí to, co máte doma. Třeba i vejce a olivový olej

Smíchejte dvě celá vejce se třemi polévkovými lžícemi olivového oleje. Tuto směs naneste rovnoměrně na vlasy a nechte ji působit jednu hodinu. Poté si své vlasy opět opláchněte studenou vodou a jemným bezsulfátovým šamponem. Tento postup byste měla opakovat každý týden.

V tomto případě k narovnání vlasů použijete opět přírodní suroviny, které máte doma. Vejce obsahující bílkoviny vaši hřívu vyživí a vyhladí. Olivový olej zase funguje jako výborný vlasový kondicionér. Díky této kombinaci budete mít měkké, poddajné a mnohem rovnější vlasy nežli dřív.

Autor:
Publikováno: 14. 3. 2019 12:00 Nahlásit obsah