Trendy účesem roku 2022 je dámský střih octopus neboli chobotnice. Jak se vám líbí?

Trendy účesem roku 2022 je dámský střih octopus neboli chobotnice. Jak se vám líbí? Zdroj: Shutterstock

Příchod nového roku s sebou přináší také nové trendy v oblasti dámských účesů. Zajímá vás, jaký dámský střih bude podle vlasových stylistů vévodit letošnímu roku? Hitem roku 2022 je octopus neboli chobotnice, který vás určitě zaujme svým vrstvením.

Dámský vlasový střih octopus je v současnosti populární mezi celebritami, vyzkoušely si jej také mnohé módní blogerky. Tento trendy účes roku 2022 představuje kombinaci střihu mullet a méně známého střihu shag, který letěl v 70. letech 20. století. Nyní se v rámci účesu octopus spojily do jednoho.

Všeobecně se odhaduje, že lidé budou v roce 2022 oproti předchozím letům 2021 a 2020 veselejší, kreativnější a budou také více rebelovat. Tato skutečnost se odráží také ve výběru účesu, kterým je právě nespoutaný, rozevlátý a rozcuchaný octopus.

Základem nejnovějšího vlasového hitu, vhodného pro kratší, polodlouhé i dlouhé kadeře, je postupný sestřih a vrstvení. V horní části hlavy má tento střih větší objem a z něj postupně vystupují jednotlivé prameny, které připomínají chapadla chobotnice. 

Velkou předností střihu octopus neboli chobotnice je navíc jeho bezstarostná údržba. Poté, co ráno vstanete, si stačí vlasy pouze učesat a mírně si je rozcuchat rukama. Žádnou žehličku na vlasy ani kulmu na úpravu svých kadeří rozhodně nepotřebujete.

Octopus neboli chobotnice není tak výstřední, jak by se na první pohled mohlo zdát. Spoustě lidem totiž připomíná mírný přerod ikonického účesu, který v 90. letech minulého století nosila Rachel v podání Jennifer Aniston v seriálu Přátelé.

Zdroj: Popsugar.co.uk, Metro.co.uk, Stylist.co.uk

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2022 09:00 Nahlásit obsah