Kategorie ústa

Článek
Trápí vás popraskané koutky úst? Vsaďte na vitamin B, zinek a železo
Trápí vás popraskané koutky úst? Vsaďte na vitamin B, zinek a železo Popraskané koutky úst dokážou pořádně zkomplikovat život. Bolí vás, pálí vás, nemůžete kvůli nim pořádně otevřít pusu, a navíc kazí váš perfektní vzhled. Jejich příčinou je nejčastěji nedostatek zinku, železa a vitamínů řady B. Může je způsobovat i skrytá infekce. Jakým způsobem se popraskaných koutků co nejrychleji zbavíte?
Článek
Jak se účinně zbavit aftů? Pomůže vám med i hroznové víno
Jak se účinně zbavit aftů? Pomůže vám med i hroznové víno Ten, kdo již někdy afty v ústech měl, moc dobře ví, jak nepříjemné a bolestivé tohle onemocnění je. Lékaři udávají, že za jejich vznikem stojí zejména nedostatek určitých vitamínů, železa a také kyseliny listové. Jak se tedy co nejrychleji těchto jen pár milimetrů velkých boláků zbavit?
Článek
Co všechno způsobuje zápach z úst a jak se ho zbavit?
Co všechno způsobuje zápach z úst a jak se ho zbavit? Nikdo o tom nemluví, přesto se ale jedná o problém, který trápí nejednoho člověka. Řeč je o halitóze, neboli zápachu z úst. Co vše ale může být jeho příčinou a jak se tomuto choulostivému problému bránit?
Článek
Vyděšená matka našla v ústech děťátka podivnou černou skvrnu. Po návštěvě lékaře byla v rozpacích
Vyděšená matka našla v ústech děťátka podivnou černou skvrnu. Po návštěvě lékaře byla v rozpacích Rodiče malých dětí své potomky hlídají jako oko v hlavě. Když u svého dítěte vypozorují nějaký zdravotní problém, návštěva lékaře je pro ně neodkladná. Své by mohla vyprávět americká maminka Darian Depreta, která v ústech své dcerky batolecího věku objevila černou skvrnu. V panice ihned vyrazila k lékaři. A výsledek? Ten ji šokoval.