Ruská sestřička Nadja se starala o pacienty s koronavirem spoře oděná. Nyní dostala nabídku od výrobce spodního prádla

Ruská sestřička Nadja se starala o pacienty s koronavirem spoře oděná. Nyní dostala nabídku od výrobce spodního prádla Zdroj: Dailymail.co.uk

Není to tak dlouho, co svět obletěla fotka 23leté ruské sestřičky Nadji, která pečovala o pacienty s novým koronavirem oděná pouze do průhledného ochranného obleku a spodního prádla. Ačkoli od vedení nemocnice v Tule dostala disciplinární trest, otevřely se jí nové možnosti. Oslovil ji výrobce spodního prádla, který jí nabídl místo modelky.

23letá Nadja pracuje na pánském oddělení

Snad všechna světová média koncem května informovala o případu ruské zdravotní sestry Nadji, která v nemocnici ve města Tula pečovala na pánském oddělení o pacienty nakažené novým koronavirem. Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního, kdyby na sobě neměla pouze ochranný oblek z transparentního materiálu a pod ním jenom spodní prádlo.

Zdroj: Thesun.co.uk 23letá Nadja se stala světově známou díky virální fotografii, kterou pořídil jeden z pacientů a kterou následně lidé masově sdíleli na sociálních sítích. Tato mladá žena vysvětluje, že jí bylo pod ochranným oblekem velké teplo, což jí ztěžovalo už tak náročnou práci zdravotní sestry. Nevzala si ovšem pod něj spodní prádlo, jak si mnozí mysleli, ale podle jejích slov šlo o plavky. Jak Nadja uvedla pro Daily Mail, sama si navíc neuvědomila, jak moc je ochranný oblek průhledný.

Za porušení předpisů dostala disciplinární trest

I když tak učinila v dobré víře, snesla se na ni velká vlna kritiky. A to zejména od vedení nemocnice v Tule, v níž pracuje. Jelikož porušila stanovené předpisy oblékání na pracovišti, obdržela od zaměstnavatele disciplinární trest. Přesně jaký trest Nadja dostala, však známo není.

Zdroj: Dailymail.co.uk Netrvalo však dlouho a na stranu Nadji se postavila široká veřejnost i někteří ruští politici. Většina z nich vzala celou záležitost s humorem, a navíc pochválili sestřičku za to, jakým způsobem se rozhodla svým pacientům zlepšit náladu v této obzvlášť náročné době.

Ruští zdravotníci upozorňují na nedostatečné ochranné pomůcky

Nadji vyjádřili podporu i sami zdravotníci. Prostřednictvím jejího případu zkritizovali nepohodlné a neprodyšné ochranné pomůcky, které musejí při léčbě pacientů s COVIDem-19 v Rusku nosit. Podle nich neměla být Nadja za to, co udělala, rozhodně potrestána.

Zdroj: Thesun.co.uk „Prostě nemáme co nosit. Nemáme dostatek zdravotnického oblečení, které bychom podle nařízení měli nosit pod ochranným pláštěm. Věřte mi, nechodili bychom nazí, kdybychom dostali kompletní výbavu,“ uvedl pro ruský list Komsomolskaja pravda lékař, který pracuje na stejném oddělení jako sestřička Nadja.

Nadji se rýsuje kariéra modelky spodního prádla

V každém případě se ruská zdravotní sestra svým originálním přístupem proslavila po celém světě. Pokud bude chtít pověsit svou kariéru ve zdravotnictví na hřebík, nemusí se bát své budoucnosti. Nabídky v jiném odvětví se jí totiž jenom hrnou. Vyhlédl si ji například výrobce spodního prádla, společnost Miss X, který ji nabídl místo modelky.

Autor:
Publikováno: 1. 6. 2020 13:14 Nahlásit obsah