Sledujte růst hřibů smrkových v přímém přenosu. Za jak dlouho z nich budou výstavní kousky?

Sledujte růst hřibů smrkových v přímém přenosu. Za jak dlouho z nich budou výstavní kousky? Zdroj: Shutterstock.com

Čeští houbaři zažívají v současné době doslova žně. Patříte také k vášnivým milovníkům hub? Možná, že vás zaujme originální počin, díky kterému můžete i z pohodlí domova sledovat růst houby. Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, jak rychle roste takový hřib smrkový, máte unikátní možnost vidět vše online na vlastní oči.

Streamované hřiby rostou na pozemku střediska školního lesního podniku 

Díky superpomalému přímému přenosu z lesa se můžete i z pohodlí domova přesvědčit o tom, že skutečně rostou. Zážitek vám online zprostředkuje speciální kamerová sestava, která aktuálně streamuje dva malé hřiby smrkové, které rostou na pozemku střediska Školního lesního podniku Kostelec nad Černými lesy.

Sledovat hřiby smrkové v přímém přenosu můžete ZDE.

Zdroj: MALL.tv Hodinu po hodině uvidíte, jak se hřibům daří

Hodinu po hodině tak můžete kontrolovat, jak se hříbkům daří. Zpětně si rovněž můžete pustit video, jak tyto hřiby smrkové rostly. Zatím jde o opravdu malé hříbečky. Díky živému streamu můžete sledovat jejich postupný růst, a odhadnout tak, kdy se z nich stanou opravdu výstavní kousky. Výsledek přitom očekávejte v řádu několika hodin až dnů.

Přímý přenos přenáší speciální kamerová sestava, která má vlastní solární napájení. Jestli ovšem přes den nebude dostatečně svítit sluníčko, může se stát, že s ohledem na omezenou kapacitu baterie a výkon solárního panelu stream občas vypadne.

Zdroj: MALL.tv Smrt houby v přímém přenosu

V předchozím živém streamu jste mohli sledovat růst jednoho hřibu smrkového, který se opět nacházel na pozemku střediska Školního lesního podniku Kostelec nad Černými lesy. Tato houba však v průběhu svého růstu nevydržela nápor slimáků a červíků a doslova se rozlomila. Její smrt jste tak mohli sledovat v přímém přenosu. Jak si ale povedou další dva hřiby smrkové, které můžete vidět v online streamu nyní?

Autor:
Publikováno: 7. 7. 2020 14:00 Nahlásit obsah