Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří?

Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří? Zdroj: www.shutterstock.com

Většina z nás bere domácí mazlíčky jako plnohodnotné členy rodiny, o které se staráme a aktivně zajímáme. Přesto však o nich zjevně nevíme všechno. Internetem a často i některými knihami kolují mýty, které jsou nepravdivé, ale přesto jim značná část populace věří. O jaké mýty se jedná?

Ve chvíli, kdy si domů pořídíme domácího mazlíčka, nám do domácnosti nepřibyde pouze další „doplněk“, ale i nový člen rodiny. Jako správní páníčci či chovatelé se pak snažíme zvířeti vytvořit to nejlepší prostředí, ve kterém se bude cítit dobře a ve kterém bude šťastné.

Zároveň se snažíme mazlíčka co nejlépe poznat a dozvědět se o něm co nejvíce. Zde však bývá kámen úrazu – na internetu, v časopisech i knihách narazíme na spousty mýtů, které se již podařilo bezpečně vyvrátit, avšak mezi lidmi stále kolují a lidé jim proto věří.

TIP: Slyšeli jste už o lidech, kteří se narodili s částmi těla navíce? Podívejte se ZDE

Mýty kolují nejen o psech a kočkách, ale třeba i o krysách a potkanech. Zdroj: www.shutterstock.com Níže najdete video, ve kterém jsme se rozhodli podívat na zoubek některým mýtům, které o našich domácích mazlíčcích kolují. Většina lidí si například myslela (či dokonce stále myslí), že psi dokážou vidět pouze černobíle a žádné barvy nerozeznají. To však není pravda. Velice rozšířeným mýtem je dále i to, že pokud se rozhodneme psí věk převést na ten lidský, musíme se řídit rovnicí, ve které se 1 psí rok rovná 7 lidským. Ani toto není pravda a jak ve videu zjistíte, výpočet „lidského věku“ psa je daleko složitější.

Ve videu jsme se podívali nejenom na „psí mýty“, ale i na ty o kočkách, koních a potkanech. Podívejte se na video a nezapomeňte nám do komentářů napsat, zda i vy máte se svým domácím mazlíčkem nějakou zajímavou zkušenost. Dokázal vás někdy něčím překvapit? Existuje nějaký mýt, kterému jste doteď sami věřili?

Autor:
Publikováno: 6. 4. 2020 10:49 Nahlásit obsah