Video s opilou veverkou se stalo hitem internetu. Za její stav mohly zkvašené hrušky

Video s opilou veverkou se stalo hitem internetu. Za její stav mohly zkvašené hrušky Zdroj: Shutterstock.com

Kathleen Morlok z americké Minnesoty zachytila veselou podívanou. Na své zahradě natočila opilou veverku, která si pochutnávala na fermentovaných hruškách. Roztomilé video malého tvorečka, který má problém s rovnováhou, je v současnosti doslova hitem na sociálních sítích.

Všechno to začalo tak, že se Kathleen Morlok rozhodla vyklízet ledničku. Na jejím dně našla sáček s hruškami, které byly mírně nahnědlé. Protože venku bylo chladno, hrušky odnesla ven na terasu, kde je položila na stolek.

Zdroj: YouTube.com | PiggyGirl2010 “Když jsem se pro hrušky vracela, uviděla jsem červenou veverku, která jednu hrušku vzala a utekla s ní na strom,” vypráví Kathleen, která následně toto malé zvíře pozorovala, jak si na ovoci s nadšením pochutnává. Proto odkryla zbytek starých hrušek, aby si veverka mohla dle libosti vzít i další kousek.

Tato událost však měla nečekané pokračování. Když se veverka vrátila později ke stolu, kde byl sáček s hruškami, rozhodně nebyla ve své kůži. Vypadala omámeně, měla zkamenělý pohled, nedokázala udržet rovnováhu a podivně se nakláněla na stranu.

“V ten moment mi došlo, že hrušky musely na dně ledničky zkvasit,” říká Kathleen. Při kvašení neboli fermentaci vzniká v ovoci alkohol. Této ženě tak bylo jasné, že se veverka ze zkvašených hrušek opila.

“Zbytek hrušek jsem proto hned vyhodila a nasypala jsem veverce kukuřici a semínka,” pokračuje Kathleen Morlok, která se celou následující noc o veverku velmi bála. “Naštěstí veverka hned další den ráno dorazila na “kocovinovou snídani” k našim dveřím a byla naprosto v pořádku. Hned se mi ulevilo,” dodává žena.

Autor:
Publikováno: 12. 1. 2021 10:58 Nahlásit obsah