5 potravin, po kterých se budete cítit unavení

5 potravin, po kterých se budete cítit unavení Zdroj: freepik

Určitě jste to už sami zažili – dali jste si nějaké jídlo a najednou na vás padl neuvěřitelný pocit únavy. Svůj podíl na tom může mít nejen těžký den v práci či víkendové hýření, ale i konkrétní potraviny. Které to jsou?

Mandle

V mandlích najdeme aminokyselinu zvanou tryptofan, která produkuje melatonin. Ten bývá často označován jako tzv. spánkový hormon. Mimo to tyto ořechy obsahují i hořčík, který uvolňuje svalové napětí a my se tak cítíme zralí na „šlofíka“.

Bílá rýže

Bílá rýže má poměrně vysoký glykemický index. Po její konzumaci se tak pravděpodobně dostaví pocity ospalosti a nutnost nechat si trochu „slehnout“.

Heřmánkový čaj

Pokud máte rádi heřmánkový čaj, dopřejte si ho raději až večer. Obsahuje totiž aminokyselinu glycin, která na nás působí tak trochu jako sedativum.

Zdroj: pixabay

Tučné ryby

Ryby obsahující více tuků jako například losos či tuňák mají ten skvělý účinek, že dokážou snížit hladinu stresových hormonů. V tu chvíli tak nebudeme mít chuť řešit pracovní úkoly, ale spíše si chviličku odpočinout.

Sýry

Máte ve zvyku si večer dát několik kousků tvrdého sýra? Pocit únavy může pramenit právě z něj – obsahuje totiž velké množství vápníku.

Máte nějaké osvědčené tipy, jak zatočit s únavou? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2021 13:41 Nahlásit obsah