6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví

6 návyků, kterými si můžete ničit zdraví Zdroj: Shutterstock

Odnaučování se návykům, na které jsme zvyklí třeba i celý život, může být obtížné. Ačkoliv si možná myslíme, že nám pomáhají, pravdou je opak. Některé návyky mohou skutečně poškodit naše zdraví. Jaké návyky to jsou?

Plastové krabičky na jídlo

Ke skladování jídla používáme velmi často plastové boxy. Při nákupu bychom si však měli dát pozor. K jejich výrobě se používají nejrůznější barviva a změkčovadla, které se mohou následně uvolňovat do potravin. Při nákupu sledujte piktogramy, které by vás měly informovat o tom, zda můžete krabičku ohřívat, zamrazovat a podobně.

Časté používání antibakteriálního mýdla

Na naší pokožce žijí určité bakterie, které hrají důležitou roli při ochraně našeho těla. Tím, že budeme neustále používat antibakteriální mýdlo, způsobíme, že naše ruce budou natolik sterilní, že pro nepřátelské bakterie bude mnohem jednodušší proniknout do těla. Dle dermatologů byste ho neměli využívat více jak dvakrát týdně.

Čištění zubů hned po jídle

Mnoho lidí si myslí, že jejich zubům prospěje, pokud si je půjdou ihned po jídle vyčistit. Tak tomu ale není. V takovém případě nám kyseliny z jídla mohou poškodit sklovinu. Dentisté doporučují čistit si zuby minimálně půlhodinu po jídle, ideálně až za celou hodinu.

Zdroj: Shutterstock

Zadržování kýchnutí

V mnoha zdrojích se dočtete, jak zaručeně zadržet kýchnutí, abychom se vyhnuli například společenskému faux paus. Pravdou ovšem je, že kýchání bychom nikdy neměli zadržovat!  Jeho potlačením se výrazně zvýší nitrolebeční tlak, může dojít k poškození sliznic, cév a bolesti hlavy.

Těsné džíny

Těsné přiléhavé džíny jsou v módě, přesto bychom si na jejich nošení měli dát pozor. Tím, jak těsně přiléhají k pokožce, tlačí i na naše nervová zakončení., což může následně vyústit k problémům s nervovým systémem.

Zdroj: Shutterstock

Pití čerstvě vymačkaného ovoce

Ovoce je zdravé a z toho si mnoho lidí dedukuje, že ho může zkonzumovat v jakékoliv podobě a v jakémkoliv množství. Pravdou ovšem je, že i s konzumací ovocných šťáv bychom se měli krotit. V opačném případě nám mohou podráždit žaludek a chovat se jako alergeny.

Autor:
Publikováno: 30. 12. 2022 18:05 Nahlásit obsah