7 zdravotních výhod, které vám přinese pravidelná konzumace banánu!

7 zdravotních výhod, které vám přinese pravidelná konzumace banánu! Zdroj: Shutterstock.com

Banány patří mezi jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce vůbec. Nejenom pro svou výbornou a typickou chuť, ale také proto, že obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů.

Banány se řadí mezi tzv. superpotraviny, což je marketingové označení pro potraviny s vysokým obsahem minerálních látek, vitamínů, vlákniny, antioxidantů a živin. Tento název se ujal teprve ve 20. století a je spojován obecně se zdravím, zdravou stravou a také zdravým životním stylem. Jsou to potraviny, které jsou také prospěšné pro tělesnou i duševní pohodu a rovnováhu člověka.

7 výhod konzumace banánu:

Dobrá nálada

Banány obsahují vysokou hodnotu tryptofanu, což je jedna z esenciálních aminokyselin, kterou tělo nedokáže samo produkovat, musí jej tedy získávat z potravy, což je v tomto případě banán. Po požití banánu tělo tuto látku přemění na serotonin, kterému se říká hormon štěstí a radosti.

Lepší nervová soustava

V banánech je obsažen vitamín B6, který je opravdu velmi prospěšný pro naši nervovou soustavu. Dále je důležitý při tvorbě červených krvinek, bílkovin v buňkách a také při uvolňování energie z energetických zásob v organismu. Dokáže redukovat otoky a také nás chrání před cukrovkou 2. typu.

Zdroj: Shutterstock.com

Pomáhá při chudokrevnosti

Nedostatek železa v těle je označován za nejčastější příčinu vzniku anémie, jinak řečeno chudokrevnosti. A právě i železo je jednou z látek, která je v banánech přítomna, proto nám banány dokážou pomoci i při tomto onemocnění.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 10. 2. 2017 10:11 Nahlásit obsah