Jak spát v horku: Usínejte v bavlně, spěte v posteli sami a nechte místností proudit vzduch

Jak spát v horku: Usínejte v bavlně, spěte v posteli sami a nechte místností proudit vzduch Zdroj: Shutterstock.com

Nemůžete během horkých nocí spát? Rozhodně v tom nejste sami. Bez ohledu na to, jestli máte lehké pyžamo, nebo spíte nazí, bývá zdánlivě nemožné ochladit se tak, abyste konečně usnuli. Existuje však několik triků, díky kterým se i během tropických nocí dokonale zchladíte, a vyspíte se tak do růžova.

Přes den zavřete okna a stáhněte žaluzie

Abyste se během teplé noci dobře vyspali, udělejte pro to něco i přes den. Ráno dobře vyvětrejte a pak zavřete všechna okna, kterými by do vašeho domu či bytu přes den mohl proudit teplý vzduch. Posléze zatáhněte záclony nebo stáhněte rolety či žaluzie. Zabráníte tím slunečním paprskům, aby vnikaly do vaší ložnice.

Tip: Během horkého počasí nemusíte spát pouze v ložnici. Zvlášť pokud žijete v domě, máte možnost si vybrat příjemnější místo na spaní. Vsaďte na chladnější a tmavší místnosti, které se nacházejí například v nejnižším patře vašeho domu.

Pijte přes den dostatek tekutin

Pokud chcete, aby se vám během tropické noci dobře spalo, v průběhu dne se hydratujte. Vypijte ideálně dva litry čisté neperlivé vody. Vyhněte se naopak alkoholickým nápojům a nápojům s vysokým obsahem kofeinu.

Zdroj: Shutterstock.com Před spaním si dejte studenou sprchu

Než půjdete spát, dopřejte si studenou sprchu. Prvních pár sekund pro vás bude náročných, ale jde o nejlepší způsob, jak se zchladit i během tropických večerů. Studená sprcha vás nejen ochladí, ovšem i zaručí, že se vám bude mnohem lépe usínat.

V noci nechte ložnicí proudit lehký vánek

Večer, než půjdete spát, okna opět otevřete, aby vaší ložnicí proudil lehký vánek. Pokud máte v ložnici dvě okna, nechte je otevřená i přes noc. Máte-li jenom jedno, postavte proti němu ventilátor. Tímto způsobem opět podpoříte proudění vzduchu uvnitř místnosti.

Usínejte v bavlně

Za teplých nocí nespěte pod silnými dekami. Stačí, když se přikryjete pouze povlečením na peřinu. Vyberte si bavlněné povlečení, které je lehké, vzdušné a které výborně saje pot. Z bavlny by mělo být také vaše oblečení, v němž budete spát. V tomto ohledu buďte minimalističtí. Za tropických nocí můžete spát pod bavlněnou přikrývkou i nazí.

Zdroj: Shutterstock.com Chlaďte se

Pokud je pro vás tropická noc opravdu nesnesitelná, potíte se a nemůžete usnout, zkuste se zchladit i jinak. Navlhčete menší ručník a dejte jej na několik hodin do mrazničky. Poté jej vložte do igelitového sáčku a v noci si jej vezměte do postele. Rovněž můžete naplnit vodou obyčejnou plastovou lahev a nechat ji následně zmrznout v mrazničce. Lahev s ledem následně obalte ručníkem a během tropické noci si ji vezměte do postele.

Tip: Do mrazničky si případně můžete dát i suché ponožky a poté si je v noci obléknout. Tímto chlazením nohou snížíte celkovou teplotu svého těla.

Spěte v posteli sami, a to v poloze do kříže

Během tropické noci zvažte, že budete spát s partnerem odděleně. Odstraníte tak ze své blízkosti přebytečné tělesné teplo, díky čemuž se v noci dobře zchladíte a bude se vám i lépe spát. Velmi praktickou spánkovou polohou během horkých nocí je pozice do kříže. Během ní si lehnete na záda a vaše ruce a nohy směřují do všech čtyř rohů postele. Díky tomu v posteli rozprostřete své tělesné teplo a bude vám o něco chladněji.

Autor:
Publikováno: 10. 7. 2020 10:00 Nahlásit obsah