Jednoduché zvyky, díky kterým bude vaše pokožka krásnější

Jednoduché zvyky, díky kterým bude vaše pokožka krásnější Zdroj: Shutterstock

V reklamách i časopisech narážíme na stovky přípravků a procedur, které nám slibují, že naše pokožka bude jemná a dokonalá. Klíčová by však pro nás měla být péče, skrytá v každodenních zvycích. Naučte se je dělat správně a můžete si být jistí, že vaše pleť bude o poznání krásnější.

Stravujte se zdravě

Na kvalitu naší pleti má velký vliv i naše stravování. Tučná jídla a cukry nám nejen způsobí nějaké to kilo navíc, ale také se nepěkně podepíšou na naší pokožce. Strava by proto měla být vyvážená a měla by obsahovat dostatečný přísun vitamínů a minerálů.

Čistěte svůj telefon

Zaznamenali jste pupínky či vyrážku, která se vám tvoří na tváři? Možná je z vašeho mobilního telefonu. Ač se to na první pohled nezdá, displej telefonu může na sobě mít až desetkrát více bakterií než záchodové prkénko. Nezapomínejte si tedy telefon čas od času vyčistit.

Sprchujte se ihned po cvičení

Sprcha ve fitness centru možná sice není to nejkomfortnější místo, věřte ale, že má své opodstatnění. Tím, že hned po tréninku smyjete pot, vyvarujete se černým tečkám, pupínkům a ucpaným pórům.

Zdroj: Shutterstock

Nesprchujte se příliš horkou vodou

Horká sprcha může být báječná, přesto bychom to s teplotou vody neměli přehánět. Příliš vysoké teploty ničí ochrannou vrstvu lipidů, která pomáhá udržovat pokožku hydratovanou – pleť je pak suchá a více náchylná ke vzniku vrásek.

Čistěte své kosmetické štětce

Používáním kosmetických štětců si nemusíte vykouzlit jen krásně nalíčenou tvář, ale také i pěkné akné či vyrážku. Zařaďte čištění štětců mezi pravidelné činnosti.

Pijte dostatek vody

Aby naše pleť byla svěží a hydratovaná, je nutné, abychom dostatečně pili. Pokud máte problémy s pitným režimem, máme pro vás tip – dejte si lahev s vodou hned vedle mobilního telefonu. Kdykoliv půjdete kontrolovat sociální sítě, emaily atd., napijte se.

Jak udržujete svou pleť krásnou vy? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 13. 10. 2021 09:31 Nahlásit obsah