Kategorie Zvyky

Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Jak si udržet své návyky a nevzdat se jich po pár dnech?
Jak si udržet své návyky a nevzdat se jich po pár dnech? Ať už toužíte začít každý den cvičit, vzdát se denní dávky čokolády, přestat kouřit nebo se pravidelně věnovat studiu, je třeba vyvinout potřebné úsilí, abyste ve svých snahách vytrvali a nevzdali se během prvních pár dnů. Máme pro vás několik tipů, jak na to.
Článek
Zlozvyky, kterých byste se s pokračujícími léty měli vzdát
Zlozvyky, kterých byste se s pokračujícími léty měli vzdát Pokud byste se dnešních čtyřicátníků zeptali, zda se jim zdálo v mládí vše jednodušší, určitě by souhlasili. Více energie, více zábavy, méně starostí a neomezování se v jídle. S pokračujícími léty se veškeré špatné návyky projeví prostřednictvím zdravotních i psychických problémů či problémů s váhou. Kterých návyků byste se měli proto vzdát hned?
Článek
6 návyků, kterými si můžete zničit zdraví
6 návyků, kterými si můžete zničit zdraví Odnaučování se návykům, na které jsme zvyklí třeba i celý život, může být obtížné. Ačkoliv si možná myslíme, že nám pomáhají, pravdou je opak. Některé návyky mohou skutečně poškodit naše zdraví. Jaké návyky to jsou?