Kanadská maminka použila na těhotenské strie mateřské mléko: Zabralo!

Kanadská maminka použila na těhotenské strie mateřské mléko: Zabralo! Zdroj: Metro.co.uk

Strie umí pěkně potrápit spoustu těhotných žen. Tyto pajizévky vznikají v důsledku napínání kůže hlavně na bříšku, ale i na prsou, stehnech nebo pažích. Na takovém břiše jsou po porodu ještě viditelnější. Do úspěšného boje se s nimi dala čerstvá kanadská maminka Chantelle Clarkeová. Nepoužila přitom klasický krém proti striím, ale mateřské mléko!

Strie jako vzpomínka na těhotenství

Strie, které máte na břiše, vám můžou zůstat jako nepěkná vzpomínka na těhotenství. A jak jste na tom vy? Celé těhotenství jste si bříško jemně masírovala a dvakrát denně mazala hydratačním krémem a stejně vaše kůže nevydržela nápor? Pokud vám začaly vznikat nevzhledné pajizévky, můžete poděkovat především své genetické výbavě.

Rozhodně ale naházejte flintu do žita. I když se vám přes všechnu péči vytvoří na těhotenském bříšku strie, které mohou být dokonce tmavé s fialovým nádechem, vaše tělo takto nebude vypadat natrvalo. Ženské břicho projde po porodu obrovskou změnou. A co se týče strií, ty se zpravidla zmenší, vyblednou a nebudou tak nápadné.

Zdroj: Shutterstock.com

Co na strie po porodu: Zkuste nápad kanadské maminky

Pokud chcete snížit viditelnost strií po porodu, opět si své bříško pravidelně masírujte, natírejte hydratačním krémem, krémem proti striím, hydratačními a vyživujícími rostlinnými oleji anebo vyzkoušejte babský recept v podobě vepřového sádla s měsíčkem lékařským.

Inspirovat se můžete i nápadem čerstvé kanadské maminky Chantelle Clarkeové, která na své strie, které má na bříšku, začala zhruba měsíc po porodu natírat své mateřské mléko!

„Tento nápad jsem dostala při kojení, když mi mléko stékalo po břiše dolů. Jelikož mi zrovna plakala dcerka, tak jsem neměla čas mléko utřít a jen jsem si přes sebe přehodila tričko. Každé další kojení si už břicho svým mateřským mlékem natírám záměrně,“ vysvětluje Chantelle.

Mateřské mléko na poporodní strie? Proč to nezkusit

Aby Chantelle zjistila, jak mateřské mléko na její strie skutečně působí, aplikovala jej postupně nejprve na LEVOU část svého břicha. Její strie jsou na tomto místě nejen světlejší, ale říká, že nejsou tolik hluboké. Tato mladá kanadská maminka chtěla potěšit a inspirovat také ostatní ženy, které se po porodu trápí s nevzhlednými striemi. Proto svůj poznatek o léčbě strií mateřským mlékem zveřejnila na Facebooku a doplnila jej také řadou fotek svého poporodního bříška.

Zdroj: Metro.co.uk „Tento příspěvek jsem sdílela po tom, co mě přesvědčila moje máma, ať se o léčivých schopnostech mateřského mléka podělím i s ostatními maminkami. Chci vzkázat všem maminkám, aby kojily, protože kojení je důležité nejen pro miminko, ale také pro ně,“ říká Chantelle. I když podle jejích slov na striích není nic špatného, je dobré znát způsob, jak se mohou rychleji vytratit.

„Nemůžu slíbit, že účinky mateřského mléka budou 100procentně fungovat u každé z vás, ale vím jistě, že vám alespoň trochu pomůžou,“ uzavírá čerstvá kanadská maminka.

Autor:
Publikováno: 12. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah
Loading...