Kardamom: Koření, které vám efektivně pomůže zhubnout

Kardamom: Koření, které vám efektivně pomůže zhubnout Zdroj: Shutterstock

Bohužel ne všichni z nás mají to štěstí, že jim k vysněné postavě dopomůže zdravá strava a pravidelné cvičení. Ať totiž děláme, co děláme, nadbytečná kila nechtějí dolů a my si tedy musíme pomoci i jinými způsoby.

Jedním takovým pomocníkem je i koření s názvem kardamom, které získáváme ze semen několika druhů rostlin z čeledi zázvorníkovitých, pocházející z Indie. Kardamomu se jinak také říká egyptský či mouřenínský pepř, a je to jedno z nejdražších koření na světě, předčí ho jen vanilka či šafrán. Toto zajímavé koření dokáže odstranit z našeho těla přebytečný tuk, a to především v oblasti břicha. Je to proto, že zlepšuje metabolismus, trávení a dokáže vyřešit i problémy s nepříjemným nadýmáním a zmírnit pálení žáhy.

Zdroj: Shutterstock Navíc jestliže vás trápí i nadbytečné zadržování vody v těle, kardamom působí jako diuretikum, také snižuje vysoký krevní tlak, pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární systém, pomáhá při nevolnostech, bolestech hlavy a krku a dokonce se využívá i při léčbě některých kožních problémů.

I přesto, že u nás tohle koření není příliš rozšířené, je to velká škoda a zcela jistě jeho zdravotní výhody stojí za to jej vyzkoušet a přidat do vašich pokrmů, protože dokonale zvýrazňuje chutě slaných i sladkých jídel.  

Autor:
Publikováno: 21. 3. 2022 16:35 Nahlásit obsah