Kokosový olej směle nahradí kupovanou kosmetiku. Použijte jej jako deodorant, krém na holení nebo pastu na zuby

Kokosový olej směle nahradí kupovanou kosmetiku. Použijte jej jako deodorant, krém na holení nebo pastu na zuby Zdroj: Shutterstock.com

Kokosový olej patří k nejoblíbenějším surovinám současnosti. Aby ne. Můžete jej používat klidně na padesát způsobů. Prospěje vašim vlasům, pokožce i zubní sklovině. Svými účinky tak s přehledem konkuruje kupovaným kosmetickým výrobkům.

Kokosový olej má v péči o pokožku všestranné použití

Pokud chcete dát kůži svého těla to nejlepší, kokosový olej by u vás doma neměl rozhodně chybět. Tento ryze přírodní produkt nemusíte používat pouze jako hydratační krém, vyzkoušejte jej na místo dalších druhů kupované kosmetiky. Jakým způsobem vám tedy kokosový olej v tomto případě poslouží?

K odličování: Naneste kokosový olej na čistý bavlněný tampon a odstraňte ze své tváře přebytečný make-up. Poté se namažte svým běžným pleťovým krémem.

Jako tělový peeling: Smíchejte kokosový olej s mletými kávovými zrny nebo krystalovým cukrem. Tuto směs použijete ve sprše jako tělový peeling.

Ke změkčení nehtové kůžičky: Děláte si pravidelně domácí manikúru? I v tomto případě byste měli mít kokosový olej po ruce, protože vám pomůže změkčit nehtovou kůžičku.

Jako krém po opalování: Spálili jste se mírně na slunci, ovšem nemáte u sebe krém po opalování? Nevadí, vaši spálenou pokožku zklidní také kokosový olej.

Zdroj: Shutterstock.com K holení přebytečných chloupků: Kokosový olej je také výborným krémem na holení. Nejen, že se díky němu zbavíte přebytečných chloupků, zároveň vaši pokožku také hydratuje.

Jako domácí deodorant: Kokosový olej sám o sobě funguje jako účinný domácí deodorant. Používejte jej každé ráno nebo dle potřeby.

Jako balzám na rty: Kokosový olej si můžete také nanášet na rty, které bude výborně hydratovat.

Jako krém na bradavky během kojení: Ženy, které kojí, se často potýkají s popraskanými a bolestivými bradavkami. K jejich regeneraci poslouží právě kokosový olej. Tento olej totiž obsahuje čistě přírodní přísady, které miminku nijak neublíží. Kokosovým olejem mohou maminky také pravidelně promazávat pokožku svého děťátka.

Zdroj: Shutterstock.com V péči o vlasy je kokosový olej naprostou jedničkou

Toužíte po dlouhých a hustých vlasech, které se nebudou lámat, třepit ani vypadávat? Také v tomto případě vám poskytne skvělou službu právě kokosový olej, který před každým mytím použijte jako masku na vlasy. Kokosový olej si rovnoměrně naneste do všech pramenů a následně nechte alespoň jednu hodinu působit. Posléze si své vlasy umyjte běžným šamponem tak, jak jste zvyklá.

Další využití kokosového oleje

Kokosový olej vám zajistí krásnější a zdravější vlasy i pokožku. Zevně jej však můžete použít i k následujícím účelům.

K léčbě oparů: Kokosový olej díky svým dezinfekčním a antimikrobiálním vlastnostem urychluje léčebný proces. Zmírňuje také bolestivost oparu.

Jako pastu na zuby: Kokosovým olejem si můžete rovněž čistit svůj chrup namísto klasické pasty na zuby. Kokosový olej využijete i jako přírodní ústní vodu.

Jako repelent: Pokud kokosový olej smícháte s esenciálním olejem z hřebíčku či eukalyptu, vytvoříte si tím repelent, který úspěšně odpuzuje hmyz. Tímto repelentem se namažte pod krkem, na zápěstí a pod koleny.
Autor:
Publikováno: 14. 8. 2020 10:32 Nahlásit obsah