Koronavirus v Česku: Počet nově nakažených za jeden den překročil hranici 5000

Koronavirus v Česku: Počet nově nakažených za jeden den překročil hranici 5000 Zdroj: Shutterstock.com

Ve středu 7. října zaznamenala Česká republika nelichotivý rekord. V tento den přibylo 5335 nově potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Počet nově infikovaných covidem-19 tak zdolal hranici pěti tisíc.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že ve středu 7. října v Česku přibylo dalších 5335 lidí pozitivně testovaných na koronavirus. V tuzemsku je aktuálně 43 764 nakažených, z nichž 1 563 je hospitalizováno v nemocnicích. V současné době se nový koronavirus nejvíce šíří na Uherskohradišťsku, dále na Náchodsku a Liberecku.

Podle ČTK je denní nárůst nakažených koronavirem v České republice k poměru počtu obyvatel zhruba desetkrát větší než v Německu. Německo má přitom osmkrát více obyvatel.

Počet hospitalizovaných lidí s covidem-19 bohužel v Česku výrazně stoupá, podobně jako počet zemřelých. Jak ukazují údaje ministerstva zdravotnictví, od počátku října až do úterý 6. října stoupl počet pacientů ležících v nemocnici s koronavirem o polovinu, a to na 1563.

Výraznější je rovněž nárostů pacientů s koronavirem, kteří jsou hospitalizováni v těžkém stavu. Jejich počet vzrostl za říjen až o tři čtvrtiny, na 354. Počet úmrtí po nákaze koronavirem je také v říjnu výraznější. Za část tohoto měsíce se zvýšil již o čtvrtinu. Do středeční půlnoci v Česku podlehlo covidu-19 celkem 829 lidí.

Autor:
Publikováno: 8. 10. 2020 12:17 Nahlásit obsah