Objevili jste první šediny? Může to být i příznak nemoci

Objevili jste první šediny? Může to být i příznak nemoci Zdroj: Shutterstock

Šedivé vlasy bývají jedním z prvních příznaků stárnutí. Někdy se však šediny objevují i u poměrně mladých lidí. Nejčastějším důvodem bývá genetika, někdy však mohou být příznakem i nějakého zdravotního problému.

Onemocnění srdce

Zvláště muži, kterým najednou zešediví vlasy, by měli vyrazit k nejbližšímu kardiologovi. Vědci zjistili, že právě šedivé vlasy jsou u mužů jedním z příznaků ischemické choroby srdeční, při které nedochází k dokrvení srdce.

Hromadění peroxidu vodíku

Naše vlasové folikuly produkují velmi malé množství peroxidu vodíku. Ve chvíli, kdy se však začne peroxid hromadit, vlasy mění barvu. Dle lékařů by tento problém měl vyřešit stejný lék, který se používá při léčbě poruch pigmentace kůže.

Nedostatek vitamínů

Příčinou předčasných šedin může být i nesprávný životní styl, při kterém tělu nedodáváte dostatek kvalitních živin a vitamínů. Dle vědců k šedivění vede především nedostatek vitamínů D3 a B12

Zdroj: Shutterstock

Kouření

Pokud patříte mezi kuřáky, nemělo by vás patrně překvapit, pokud se u vás objeví první šediny dříve, než jste čekali. Vědci prokázali, že kuřákům šediví a také padají vlasy mnohem rychleji než nekuřákům.

Nejčastějším důvodem šedin však stále zůstávají genetické predispozice. Jestliže víte, kdy se šedivé vlasy poprvé objevily u vašich rodičů, budete na tom nejspíš velmi podobně.

A co vy? Narazili jste už na své první šedinky a vystavujete je hrdě na odiv, či se je snažíte spíše skrývat? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2022 09:51 Nahlásit obsah