Obličejová jóga: Cvičení, díky kterému dáte vráskám sbohem

Obličejová jóga: Cvičení, díky kterému dáte vráskám sbohem Zdroj: Shutterstock.com

Kvůli tomu, abyste měla mladistvou pleť bez viditelných vrásek, rozhodně nemusíte utrácet peníze za drahé anti-age krémy. Nebo dokonce jít pod kudlu plastických chirurgů. Čas zastavíte i tak, že se dáte na pravidelné cvičení obličejové jógy. Tento rituál váš obličej vyhladí, projasní a dodá mu mladistvější vzhled. No není to výzva?

Obličejovou jógu můžete dělat kdekoliv a kdykoliv

O obličejové józe se s nadsázkou říká, že je zdravou alternativou botoxu a zásahů plastické chirurgie. Každopádně jejím cílem je omezit známky stárnutí. Jejím pravidelným cvičením se totiž zbavíte jemných vrásek, povadlých tváří nebo i dvojité brady. Ostatně, ví to i Meghan Markle, která patří k velkým propagátorkám tohoto cvičení!

Abyste vypadala mladistvěji, moc času navíc vás to rozhodně stát nebude. Obličejovou jógu můžete dělat kdekoliv a kdykoliv si usmyslíte. Třeba v kuchyni při vaření, v koupelně nebo při jízdě autem.

Zdroj: Shutterstock.com

Zkvalitnění všech vrstev pleti

Pravidelným cvičením obličejové jógy svou tvář posilníte, ale zároveň uvolníte a projasníte. Tímto cvičením konkrétně zkvalitňujete spodní vrstvu kůže (hypodermis), střední vrstvu kůže (dermis) i horní vrstvu kůže (epidermis).

Když budete v rámci obličejové jógy s těmito vrstvami kůže správně pracovat, zvýšíte v nich krevní oběh. Do jejich buněk se tedy dostane víc kyslíku i výživných látek. Nejen, že výsledkem bude zářivě jasná, zdravá pleť, v této pleti bude i méně toxických látek. Váš obličej bude mít také lepší schopnost absorbovat vlhkost.

Jak často obličejovou jógu cvičit?

Obličejové józe byste se měla věnovat ideálně každý den v rozsahu 10 až 20 minut. Pokud tento "intenzivnější trénink" dodržíte, viditelnou změnu byste měla pozorovat už za dva týdny.

Za dva až čtyři měsíce už bude změna ve vašem obličeji mnohem viditelnější. I ostatní lidé si všimnou, že vypadáte mnohem zdravěji a jste nabitější energií.

Jednotlivé cviky obličejové jógy

Tak jako klasická jóga formuje naše tělo, obličejová jóga formuje naši tvář. A samozřejmě, obě zahrnují nespočetné množství cviků. Vyzkoušejte třeba tyto:

Cvik pro vyhlazení vrásek na čele

Zdroj: Pinterest.com Dejte si obě dvě ruce doprostřed čela. Začněte pracovat se svými prsty, se kterými přejíždějte od prostředku čela až na jeho kraj - kopírujte přitom vlasovou linii. Při tomto cvičení svými prsty lehce tlačte na kůži, kterou mírně táhněte směrem do stran.

Cvik pro odstranění váčků pod očima

Zdroj: Pinterest.com Pod každé své oko dejte ukazováček, každý z ukazováčků mějte těsně u nosu. Horní ret i dolní ret stáhněte pod zuby, horní a dolní ret spolu následně spojte. Mírně zakloňte hlavu, vytáhněte směrem nahoru svá oční víčka a půl minuty se dívejte do stropu.

Video: Jak na obličejovou jógu radí expertka Danielle Colinsová

Tyto konkrétní cviky praktikuje americká expertka na obličejovou jógu Danielle Colinsová. O tom, jak obličejovou jógu dále cvičit, se od ní dozvíte i v následujícím videu.

Autor:
Publikováno: 13. 12. 2018 13:00 Nahlásit obsah